Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih Böceği ilaçlama hizmeti, İstanbul, Kocaeli, İzmir illerinde geçerli olup en uygun fiyatlarla Tesbih böceği ve böcek ilaçlama servisi verilmektedir.

Tesbih böcekleri bireysel müdahalelerle yakalanması zor olan küçük haşerelerdir. Prestij ilaçlama, tesbih böceği ilaçlama uygulamalarıyla tesbih böceği ve yumurtalarını kısa sürede etkisiz hale getirir. İlaçlama uygulamalarında firmalar tarafından kullanılan ilaçların mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekir. Aksi durumlarda uygulanan tesbih böceği ilaçlama yöntemleri insan sağlığı ve çevre üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Bu böcekler saksı bitkilerine çok zarar verir. Tesbih böcekleri küçük ve ürkek yapıya sahiptir. Bu haşereler tehlike halinde hemen top şeklini alarak hızlıca yuvarlanırlar.Bu nedenle bireysel yöntemler ile tesbih böceklerini yakalamak zordur.Parlak ve yuvarlak duruma geçmelerinden dolayı adına halk arasında tesbih böceği denir. Tesbih böceği dışında firmamızdan fare ilaçlama hizmeti de alabilirsiniz.

Neden Tesbih Böceği İlaçlama Yapılmalıdır?

Birinci duyarga çifti körelmiş, ikinci duyarga çifti vücudunun yarısından uzun ve dirseklidir. Taşların altında, yaprak döküntülerinin arasında ve bodrum, kiler gibi nemli yerlerde yaşar. Tesbih böceği ağaç kabuklarının altında, yaprakların altında, bodrum gibi nemli rutubetli yerlerde bulunurlar. Tespih böceğinin büyüklüğü beslenmesine bağlı olarak 1-2cm arasında değişebilir. Ayakları çok kısadır. Tespih böceği, vücudu oval biçimli, boz renkli, oldukça yassılaşmış ve kemerlidir. Tespih böceği vücudunu üstten geniş levhalar örter. Yedi çift bacağı vardır. Vücut altlarında çok sayıda ayaklar vardır. Kafalarında iletişimi sağlayan iki adet antenleri bulunur. Bu hayvanların renkleri genelde gri olur. Tesbih böcekleri insanları ısırmazlar gece daha aktif olup gündüz pasif olurlar.

Tesbih böcekleri pis yerlerde gezinerek üzerilerine almış oldukları mikrop ve bakteriler nedeniyle sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilirler. Bu nedenle yaşam alanlarımıza yerleşmekte olan bu böcek türlerinin çok fazla zaman kaybı yaşanmadan profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından temizlenmesi gerekmektedir. Tesbih Böceği ilaçlama şirketleri arasında kaliteli ve güvenilir hizmet sağlayan firmamıza dilediğiniz saat ve günde ulaşarak tesbih böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Tesbih böceği ilaçlama uygulamalarımız uzman personellerimiz eşliğinde sağlığınızı, yaşam alanlarınızı ve eşyalarınızı koruyarak gerçekleşmektedir.

Tesbih Böceği İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

TESBİH BÖCEĞİ İLAÇLAMASINI KİMLER YAPABİLİR?

Tesbih böceğinin ilaçlamasını ilaçlama firmasından çağıracağınız ekipler yapabilir. Fakat yardım isteyeceğiniz insanların ne kadar yeterli ve güvenilir olduğunu nasıl anlayacaksınız. İlaçlama firmasından gelen insanlardan gerekli belgeleri göstermelerini isteyin örneğin; sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarımı kullanıyorlar? İlaçlama yapabilme izinleri ve belgeleri var mı? İzinsiz ilaçlama yasal değildir. Kendi sağlığınızı ve çevrenizdekilerin sağlığını tehlikeye atmayın.

TESBİH BÖCEĞİ ÖLDÜRMEDE HANGİ İLAÇLAR DAHA ETKİLİ OLUR?

Gümüş böcekleri evlerde; kâğıt, kumaş, kuru gıda, naylon, pamuk, un ve nişasta gibi maddeler ile beslenir. İnsanların tükettiği ve tüketmediği birçok maddeyi yerler.

TESBİH BÖCEĞİ İLE MÜCADELE NE ZAMAN YAPILMALI?

Tesbih böceği ile mücadelede ancak tespih böceğinin ilk görüldüğü anda yasal çalışan bir ilaçlama firmasından randevu alınarak ve tespih böceği ilaçlaması yaptırılarak etkili sonuç alınır.

TESBİH BÖCEĞİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Tesbih böceği tarla ve bahçe gibi ekili alanlarda, sebze ve meyvelerin köklerini kemirir ve bitkilerin gelişmesine engel olur. Ev içlerinde ise tespih böcekleri saksı ve süs bitkilerinin dibine yerleşerek köklerini ve yapraklarını yerler.

TESBİH BÖCEKLERİ NE İLE BESLENİR?

Tesbih böcekleri bahçe ve tarlalarda, ekili ürünlerin köklerini kemirerek, yapraklarını yerler. Evlerde ise tespih böcekleri saksı ve süs bitkilerinin dibine yerleşerek köklerini ve yapraklarını yerler.

TESBİH BÖCEKLERİ İNSANLARI HASTA EDER Mİ?

Bu böcek çeşidi yeşil sebze meyveler üzerinde gezdikleri için, buralara salya ve yumurta bırakabilir ve bize hastalık bulaştırabilir bu yüzden yediğimiz sebze ve meyveleri çok iyi yıkama yapmamız gerekir.