Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu, canlılardan kan emerek beslenen 6 ayaklı küçük bir haşeredir. Genellikle koyu kahverengi ve pas renginde olan haşerenin, baş kısmında 2 tane anten şeklinde kılları bulunur. Canlılardan sürekli kan emen ve emdikleri kanı uzun süre bünyesinde taşıyan tahta kurusu bu özelliği ile ortalama 500 gün aç yaşayabilir. Bu nedenle  ezerek öldürüldüğünde pis bir koku yayar. Ortalama 4-5 mm boyunda olan bu zararlı haşereler kan emdikçe şişerler. Bu böcek doğru yöntemlerle ilaçlanmaz ise insanlara zarar verebilecek haşere türlerindendir. Bu nedenle yaşam alanlarımızda görülmesi durumunda çok fazla zaman kaybetmeden tahta kurusu ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir.

Prestij ilaçlama, her haşere türünü ilaçladığı gibi tahta kurusu ilaçlama uygulaması da yapmaktadır. İlaçlama firmaları arasında en ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmet veren Prestij ilaçlama hizmetlerinden, ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz. Prestij ilaçlama, garanti ilaçlama yöntemleri ile istilalara kesin çözüm sağlamaktadır.

Tahta Kurusu İlaçlamanın Önemi

Beslenmelerini insanlardan kan emerek sağlayan tahta kurusu, özellikle sıcak ortamlarda çok hızlı üreyerek, çok sayıda yumurta bırakırlar. Vücut yapısı çok esnek olan böceğin, kendi ağırlığının ortalama 5 katı kan emebilir. Salgıladığı bu sıvı kanın pıhtılaşmasını sağlar. Bu sıvı ile hem kan akışını önler hem de deri üzerindeki bölgenin uyuşmasını sağlar. Tahta kurusu ısırması sonucunda insanların derisinde kabarma ve kızarıklık görülürken şiddetli kaşıntı hissedilir.

Dünyanın hemen hemen her bölgesinde yaşayabilen bu haşerenin yaklaşık 100 kadar türü bulunmaktadır. Kan emerek beslenmelerinden dolayı ,insanlara hastalık bulaştıran haşerelerdendir. Günde ortalama 4–5 kere kan emen  tahta kurusu, hastalıklı bir canlıdan aldıkları kanı, diğer insanlara da bulaştırarak hastalık bulaştırabilirler. Tahta kurusundan insanlara bulaşan hastalıklardan bazıları; B.Recurrentin, pasteurella pestis, çeşitli alerjik hastalıklar, M.Leprae, Bacillus anthracis hastalıklarıdır. En önemli özelliklerinden birisi 500 günden fazla aç kalabilmeleridir. Tahta kurusu ilaçlama uygulaması  için mutlaka profesyonel ve uzman bir ilaçlama şirketinden destek alınmalıdır.

Prestij böcek ilaçlama şirketi olarak, her türlü haşere ilaçlamalarında sağlık bakanlığı onaylı ve etkili ilaçları kullanarak, İstanbul, İzmir ve İzmit’in her semtimde ilaçlama uygulaması yapmaktayız. İlaçlama için günün her saati Prestij ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz.

Tahta Kurusu İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular.

TAHTAKURUSU NE KADAR SÜRE İLE BESLENEMEZ İSE HAYATTA KALABİLİR?

Tahta kurusunun vücut yapıları çok güçlüdür. Açlığa 550 gün dayanabilirler.

TAHTAKURUSU NE ŞEKİLDE BİR BÖCEKTİR?

Tahta kurusu 6 adet bacağa sahip olan, sert kabuklu yapıda kafası keratin denilen madde ile kaplı bir böcektir. Kafası siyah gövde kısmı ise kahverengidir. Kafa kısmında iki tane anten bulunur. Yaşamak ve çoğalmak için olarak kendilerine mobilya, ahşap alanları seçerler.

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA HANGİ ZAMANLARDA YAPILIR?

Tahta kurusu ilaçlaması belli sık aralıklarda ilaçlama şirketlerince yapılmalıdır Bu haşereler evinize, çevrenize, yeşil alanlarınıza büyük zararlar vermeden önlem almanız gerekmektedir.

TAHTA KURUSU İLE MÜCADELE NASIL YAPILABİLİR, KİMLER YAPMALIDIR?

Tahta kurusu insanların evinde ve dışarıda kendilerince mücadele edebilecekleri haşereler değildir. Ağaç, mobilya, tahta parke vb yerlerde yuva yapmış olan tahta kurtları derin yerlere yuvalandıkları için ve yumurta bıraktıklarından, insanlar buralara kolay erişip ilaçlama yapmaları mümkün değildir. Bu işlemi ancak bu işin eğitimini almış sağlık bakanlığı onaylı teknik ekipmanlarla donanımlı ilaçlama firmasına yaptırmanız bu haşerelerden kurtulmanızın en doğru çözümü olacaktır.

TAHTAKURUSU NERELERE YUMURTA BIRAKIR?

Tahta kuruları mobilya, sandık ve elbise dolapları gibi tahtadan yapılan eşyalar içerisinde açtıkları delikler içerisine yumurtalarını bırakırlar.