Tahta Kurdu İlaçlama

Prestij ilaçlama olan halk arasında Tahta kurdu olarak bilinen haşere türünü, %100 garantili ilaçlama yöntemleri ile ilaçlamaktayız. En ekonomik fiyatlarla hizmet veren tahta kurdu ilaçlama firmaları arasından en başta gelmekteyiz.

Bu böcek, 6 ayaklı olan dış kabuğu sert, tahta ve ahşaptan yapılmış eşyaları kemirerek beslenen küçük bir haşeredir. Yuvalarını ve yumurtalarını tahta ve ahşap eşyaları delerek bu deliklerin içerisinde saklayan Güçlü ağız yapıları ile sert tahta ve ahşap maddeleri rahatlıkla kemirirler.Ev içlerinde yeni mobilyalara saran böcekler zamanla mobilyaların çürümesine ve kullanılmaz hale gelmesine sebep olurlar. Bu nedenle tahta kurtları insanlara maddi olarak zarar veriler. Evde  tek bir tanesi ile karşılassanız dahi ilaçlama işlemi yaptırmak şarttır. Donanımlı ve profesyonel olarak hizmet veren  ilaçlama şirketleri araştırılmalı ve bu şirketlerle anlaşma yapılmalıdır. Bireysel olarak yapılan tahta kurdu ilaçlama uygulaması hiçbir sonuç sağlamaz.

Özellikle koltuk takımı, yatak odası mobilyaları, mutfak dolapları ve eski ahşap binaların içlerinde sık görülen haşerenin halk arasında farklı isimleri vardır.

Halk arasında bilinen isimleri;

  • Ağaç haşeresi
  • Ağaç kemiren
  • Ahşap böceği
  • Ağaç delen
  • Ağaç kurdu
  • Mobilya böceği
  • Ahşap kurdu
  • Mobilya haşeresi
  • Mobilya kurdu

Tahta Kurdu ile Mücadele

Beslenmelerini tahta türü maddeleri kemirerek sağlayan haşere insanları kolay kolay ısırmaz.Çünkü bu zararlı haşereler, eşyaların en dip köşelerinde delikler açarak yuvalanır ve yuvalarına ulaşmak profesyonel destek almadan zordur. Tahta kurtlarından kurtulmak için yapılması gereken en etkili müdahale ilaçlama şirketlerine tahta kurdu ilaçlaması yaptırmaktır. İlaçlama uygulaması yapacak olan ilaçlama şirketinin kesinlikle yasal çalışan, profesyonel bir ilaçlama şirketi olmasına dikkat etmek gereklidir. Bilgisizce yapılan tahta kurdu ilaçlama uygulamasından olumlu bir sonuç alınamayacağı gibi son derecede tehlikelidir.

Günün Her Saati Tahta Kurdu İlaçlama

Bu nedenle günün her saati  ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama konularında yasal çalışan ve profesyonel hizmet veren Prestij ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Prestij ilaçlama firmamız eğitimli ve uzman ilaçlama ekipleri ile kullanmakta olduğu etkili ilaçları ile günün her saati böcek ve kemirgenlere karşı ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Tahta Kurdu İle İlgili Sık Sorulan Sorular

TAHTA KURTLARI EVLERE VE YAŞADIĞIMIZ İÇ MEKANLARA NERELERDEN GELİR?

Tahta kurtları insanların yaşadığı iç mekanlara dış mekanlardan evimize aldığımız mobilya türü, sepet, vb eşyalarla evimize taşınır. Kendilerine uygun ortamları yakaladıklarında çoğalır ve zararlarını göstermeye başlarlar.

AĞAÇ BÖCEKLERİ HANGİ MEVSİMLERDE ORTAYA ÇIKAR VE ÇOĞALIRLAR?

Ağaç böcekleri (tahta kurtları) her mevsimde yaşarlar ve her mevsimde görülürler. Fakat diğer haşere ve böceklerde olduğu gibi Tahta kurtlarıda yaz aylarını severler ve yaz aylarında daha çok görülürler.

TAHTA KURTLARI EN FAZLA NE KADAR BÜYÜYEBİLİR?

Tahta kurtlarının büyüklükleri yaşadıkları ortama bağlı olarak 1,5 cm ve 3 cm arasında değişiklik gösterir.

TAHTA KURTLARI ÇOK SES ÇIKARTIR MI?

Tahta kurtlarının kemirdikleri tahtaların sesleri duyulur fakat biz bu sesleri gündüz diğer sesler karıştığı için duymayabiliriz. Gece olunca sessizlikte tahtakurtlarının seslerini duymak mümkündür.

TAHTA KURTLARI AHŞABI DELER Mİ NE KADAR İLERLEYEBİLİR?

Tahta kurtlarının kanat ve kafa yapıları çok sert bir yapıda olduğundan ahşap ve mobilyaları zedelenmiş yerlerinden daha kolay ilerledikleri için buraları seçerler. Nemli olan bölgelerde çok daha rahat ilerleyebilirler. Mobilya ve ahşap olan eşyalarınızın çürümesine dökülmesine neden olur.

TAHTA KURTLARI NASIL ÜRER?

Tahta kurusu yumurtlama yöntemi ile çoğalır.  Tahtakurusu çiftleşmeden sonra tahta ve ahşapları kemirerek oyduğu yuvalarına yumurtalarını bırakır. Dişi tahta kurtları her seferinde 80 – 90 arası yumurta bırakır. Tahta kurtlarının yumurtaları uygun sıcaklıkta açılır ve yavruları ortaya çıkar.

TAHTA KURTLARI İNSAN VE HAYVANLARI ISIRABİLİR Mİ?

Tahtakurtlarının (ağaç kurdu) beslenme alanları ağaçlar, yapraklar, mobilyalar vb yerlerdir. Sadece bunlarla beslenirler. İnsanlar ve hayvanlara dokunmazlar zarar vermezler zararlı olabilecekleri şeyler mobilyalarınızdır.