Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama hizmetimiz İstanbul, İzmir ve Kocaeli için geçerlidir. En ekonomik fiyatlar ile böcek ve salyangoz ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Firmamız  ilaçlama uygulamaları ile daima en kaliteli hizmeti sunarak açık ve kapalı tüm alanları korumaktadır. Salyangoz ilaçlama şirketleri kullanmış olduğu teknikler sayesinde birçok alanda kısa sürede sonuca ulaşmaktadır.Fakat ilaçlama uygulamaları, alanında uzman ve yetkili kişiler tarafından hizmet sağlayan  ilaçlama firmaları tarafından yapıldığı takdirde olumlu sonuç verecektir.Firmamız kaliteli hizmeti ve ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile en kaliteli hizmetin daimi adresidir.

Özellikle bahçelerinizde oluşan salyangozlara karşı ilaçlama hizmeti almak istediğiniz takdirde seçim yapacağınız firmamın önemi çok büyüktür.Çünkü salyangoz ilaçlama yapılacak alanın yeşil alanlara zarar vermeyecek ilaçlar ile ilaçlanması gerekir.Aksi durumlarda yeşil alanlar ve ağalar zarar görerek kuruyacaktır.

Salyangozların Yapısal Özellikleri

Vücutları balık kulağı denilen ince bir zar, kabuk deri ve tül ile korunur. Kas dalgalanmalarıyla ayak ileriye itilir ve Salyangoz ayağının üzerinde kayarak hareket sağlar. Ayağın ön tarafındaki salgı bezi sümüksü bir sıvı salgılar, bu sıvı ayağın rahat kaymasını sağlar. Salyangozun gezdiği yerlerde iz bırakır. Kanları renksiz olan salyangozların işitme duyuları çok az gelişmiştir. Kabuklarını korunak olarak kullanan salyangozlar yağmurlu havalarda kabuklarından beslenmek için dışarı doğru çıkarlar. Uyku dönemlerinde yaprak dipleri ve çalı aralarına gizlenirler. Salyangoz dışında akrep ilaçlama servisi de yapmaktayız.

Dinlenme zamanları geldiğinde özel bir zar oluşturan salyangozlar toprak altında kendilerine yuva oluştururlar.soğuk havalarda ağız bölgelerini kapatarak ağaçlara yapışan salyangozlar genellikle yaprak yiyerek beslenirler.

Günün 24 Saati Salyangoz İlaçlama Hizmeti

İlaçlama servisi ile Müşterilerimize günün 24 saati haftanın 7 günü ilaçlama hizmeti sunmaktayız.Servisimiz tüm haşere türleri üzerinde etkin mücadele sağlayarak başarılı çalışmalara imza atmaktadır.Salyangoz ilaçlama şirketleri arasında Sağlık Bakanlığınca onaylı hizmet sunan firmamız insan ve çevre sağlığına daima önem vermektedir.

Salyangoz İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular.

SALYANGOZLA MÜCADELE NASIL OLUR?

Salyangoz ile mücadelede sıvı kokulu ilaçlar kullanılır. Salyangoz ilaçlaması yaptıracağınız ilaçlama şirketlerinin yasal şirketler olup, ilaçlama personelinin eğitimli ve deneyimli olması gerekir.

SALYANGOZLAR NASIL BESLENİRLER?

Salyangozlar ot yiyen canlılardır. Yediklerini sürekli depo ederler. Yeşil olan filizleri çok severler, kuru otları pek yemezler. Salyangozların dilleri üzerinde çok sağlam törpüyü andıran dişleri vardır. Kendi ağırlıklarının 15 katı yiyecek tüketebilirler.

SALYANGOZLAR NASIL ÜRERLER?

Salyangozlar çift eşeyli canlılardır. Yinede üremek için çiftleşmeye ihtiyaç vardır. İki Salyangoz yüz yüze geldikleri zaman çiftleşme sağlanır. Mayıs ayında çiftleşme olur her yıl çiftleşme olmayabilir. Bir kez çiftleşmeyle birkaç yıl yumurtaya bırakabilir. Yumurtaların çıkma süresi 15-30 gün arasındadır. Çıkan yavrular çıktıkları kabukları yerler.

SALYANGOZLARIN YAŞAYABİLMESİ İÇİN ÇEVRE KOŞULLARI NASIL OLMALI?

Salyangozlar kışın çok sert geçtiği bölgelerde toprak altına girerlerse ölmezler. Hayatta kalabilmeleri için 15 derece sıcaklık olması şarttır. Ağaca yapışık olan Salyangozlar -4 ve -5 derece soğukta yaşayamazlar. Mayıs ayında yumurtlama dönemi geçirirler ve bu dönemden sonra zayıf düşerler. Kaybettikleri nemi kazanamazlarsa kısa sürede ölürler. Nemi ve sulu ortamı sevseler bile ıslak olan fazla nem içeren ortamlarda uzun süre dayanamaz ölürler, buralarda kurbağa veremi denilen bir hastalığa tutulurlar.  Burgonya denilen Salyangoz canlısı açlığa 6-7 ay gibi bir süre dayanabilir. Uyku süreleri de bu süreye denktir.

SALYONGOZUN BİYOLOJİK YAPISI NASILDIR?

Vücutları balık kulağı denilen ince bir zar, kabuk deri ve tül ile korunur. Kas dalgalanmalarıyla ayak ileriye itilir ve Salyangozayağının üzerinde kayarak hareket sağlar. Ayağın ön tarafındaki salgı bezi sümüksü bir sıvı salgılar, bu sıvı ayağın rahat kaymasını Salyangozun gezdiği yerlerde iz bırakır. Kanı renksiz yapışkandır, pıhtılaşmaz. Salyangozun  kanının  yoğunluğu sudan biraz daha fazladır. Havayla temasında mavi renk olarak görülür. Görme, koku alma, tat alma kafalarında bulunan antenler sayesinde olur.

Salyangozların işitme duyuları körelmiştir. Salyangozlar kabuklarını korunak olarak kullanırlar. Kış aylarında soğuktan korunmak için yaz aylarında sıcaktan korunmak için kabuklarına sığınırlar. Yağmurlu ve çiğli havalarda beslenme amacı ile kabuklarından çıkarlar. Yaz uykularını çalı aralarında, kış uykularını ise ağaç dipleri,  çalı dipleri vb yerlerde geçirirler. Dinleme durumuna geçtikleri zaman epiphrohme denilen zarla ağızlarını kapatarak kendilerini yumuşak toprağa gömerler. Kışın uygun zaman gelince zarı açıp havayı temizlerler. Uyandıkları zaman taze bitki ile beslenmelerine başlarlar. Soğukla karşılaştıkları zaman ağızlarını kapatarak ağaca yapışık olarak beklemeye başlarlar.