Pire İlaçlama

Pire, boyları ortalama 1,5 ve 3,4 mm arasında, kanatları olmayan, kan emen ve ortalama 1600 çeşidi olan eklembacaklı canlıların genel adıdır. Hem kuşlara hem de memelilere konaklayarak yaşayan kan emicidirler. Konaklarına oldukça tehlikeli ve ölümcül hastalıklar bulaştırırlar. İnsanlarda, evcil hayvanlarda ve kümes hayvanlarında dış parazit olarak yaşarlar. Oluşturabileceği  hastalıklar  ve  tehlikeli  sonuçlar  nedeniyle  Pire İlaçlama  ihmal  edilmemesi  gereken önemli  önlemlerden  biridir.
Pireler ısırmak için salgı yaratırlar ve bu da deride kaşıntıya sebep olur. Kan emerek beslendiklerinden ağır rahatsızlıkların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Öyleki veba gibi bir ölümcül hastalığın insanlar arasında yayılmasına neden olan canlıların başında gelir. Oldukça hızlı hareket ederler. Zıplama yetenekleri çok yüksektir.
Varlıklarının anlaşılması durumunda kesinlikle ilaçlama yapılarak ortamın steril hale getirilmesi gerekir. Çok hızlı ürediklerinden ve yine çok hızlı hareket edebildiklerinden bireysel çözümlerin bir işe yaramayacağını söylemek doğru olacaktır. Mutlaka sertifikalı olan bir ilaçlama firmasından destek alınmalı ve kalıcı çözümlerin olması için uğraşılmalıdır.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

İnsan sağlığını tehdit edebilen pireleri yaşam alanınızdan (ev, iş, ofis, bahçe) tamamen temizlemek ve öldürmek için ilaçlama hizmeti almalısınız. İlaçlama şirketlerinin kullandığı etkili ilaçlar; pireler gibi sürekli üreyen, kısa sürelerde erginliğe ulaşıp, yaşam döngüsünü tamamlayan  ve  sürekli çoğalan bu canlıları öldürmekle kalmaz tamamen kurutur.
İlk ilaçlamadan sonra kalıcı etkisiyle yumurtadan çıkacak pire yavrularını da öldürme gücüne sahip bu profesyonel ilaçlar; klasik yöntemlerle elde edemeyeceğiniz kadar başarılı sonuçlar sağlar ve evinizdeki tüm pireleri öldürerek temizler.

Pirelere ilaçlama yöntemleri nelerdir?

 • Püskürtme ilaçlama yöntemi
 • Buharlama ilaçlama yöntemi
 • Sisleme ilaçlama yöntemi

Profesyonel ilaçlama desteği almak; hem sağlığınızı korumada, hem de pirelerden kurtulmak konusundaki başarı yüzdesini arttırmak bakımından daha tercih edilebilir olması nedeniyle avantajlıdır ve size şöyle faydalar sağlar:

 • Sağlık Bakanlığı onaylı firmalardan hizmet alma güvencesi,
 • Tüm yasal prosedürlerin (Sağlık Bakanlığı onayı, ruhsat, çalışma izni, sertifika) yerine getirebildiklerinden emin olmak,
 • Garantili hizmet sözü alabilmek, kesin çözüm garantisi ile hizmet alabilmek,
 • İlaçlama işlemini yapacak personel teknik, donanım ve ilaçlama tecrübesiyle profesyonel iş yapabilmesi
 • İlaçlama şirketin kullandığı bütün ürünlerin üzerinde TSE onaylı damgasının olmasıdır.

Prestij Böcek İlaçlama firmamız Sağlık Bakanlığından onaylı olup, bütün yasal prosedürleri yerine getirmiştir. 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten firmamızı 7/24 arayabilir, uygun ödeme koşulları ile ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Neden Pire İlaçlama Yapılmalıdır?

Pireler genellikle sağlıklı olmayan ortamlarda ürerler ve bu ortamları istila ederler. Evcil hayvanınız vasıtası ile de karşılaşabileceğiniz pireler çok inatçı haşerelerdir. Üremelerini yumurtlayarak sağlayan pireler çok çabuk çoğalır. Bir günde 50-60 adet yumurta bırakabilen pireler; yumurtalarını sıcak alanları bırakmayı tercih ederler. Yaklaşık 15 gün içerisinde oluşumunu tamamlar, bu şekilde çoğalır ve bu bir döngü halinde devam eder.
Hızlı üreme yapısı ve etrafa yaymış oldukları bakteriler nedeniyle insan sağlığını tehdit etmesi nedeniyle yaşam alanlarımızda istila oluşturmuş olan pirelerin, çok fazla zaman kaybetmeden imha edilmesi gerekmektedir. Peki pireler neyi sevmez, neden hoşlanmazlar? Pire için en etkili ilaç nedir?
Pirelerin en sevmedikleri şey diğer tüm haşereler gibi düzenli temizlik yapılan ortamlardır. Doğaları gereği kendilerine uygun ortamlar ararlar. Temiz ortamlar pireler için üremeye elverişli değildir. Ayrıca Limon suyu, lavanta, elma sirkesiyle yapılan çeşitli ev yapımı karışımları da sevmedikleri gözlemlenmiştir.
Tüm haşereler gibi pirelerle de böcek ilaçları vasıtasıyla mücadele edilebilir. Fakat pirelerden kesin çözüm için profesyonel ilaçlama kesinlikle zorunluluktur. Prestij ilaçlama; en etkili ilaçlama yöntemi ve teknikleri uygulayarak, pireler için kesin sonuç garantisi vermektedir.

Pire ile mücadele etmek bireysel olarak oldukça zordur. Hepsiyle teker teker başa çıkmak imkansız olan pirelerden kurtulmak böcek ilaçlama firmaları ile alınan yardımla daha kolay olacaktır. Doğru uygulamalar ve doğru ilaçlarla pire ile mücadele için uygulanan pire ilaçlama hem kişiler açısından daha sağlıklı olacaktır hem de pireleri etkili bir şekilde öldürecektir. Prestij ilaçlama şirketi kullandıkları ilaçları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. Uzman, eğitimli kadrosuyla pire ilaçlama konusunda da sizlere hizmet vermektedir.
Peki yaşam alanlarımızda pire probleminin yaşanmaması için nelere dikkat edilmelidir? Pire nasıl yok edilir?İnatçı haşereler kategorisindeki pireleri yok etmek için klasik yöntemlerle savaşmak zaman kaybı olabilir. Pireleri yok edecek en etkili yöntemler:

 • Temizlik,
 • Pirelerin besin olarak kullanabileceği yiyecekleri dikkatli depolamak,
 • Evcil hayvanların düzenli temizlik, bakım ve tımarını yapmak,
 • Klasik ilaçlama
 • Profesyonel ilaçlama

Pireler yukarıdaki yöntemlerle bertaraf edilebilir. Ancak pireleri yok etmek için gerekli şartların sağlanmasına gayret edilmeli, onların yaşam alanları olabildiğince kısıtlanmalıdır. Pireleri ancak bu koşullar sağlanırsa kesin olarak yok edebilirsiniz.

Pire bitkisel yöntemlerle yok edilebilir mi? Pireye bitkisel çözüm işe yarar mı?

Evinizde pire problemi olduğunda öncelikle bunu nasıl aşacağınız konusunda mutlaka bir araştırma yapmışsınızdır. Yaptığınız araştırmalarda genellikle ilaçlama ve profesyonel destek almanız konusunda tavsiye alırsınız.
Ancak; Bu ne kadar gerekli? “Bitkisel olarak pirelerden kurtulmak mümkün mü?” diye kendinize sormuş olmalısınız. Karşınıza da muhtemelen pireler için bitkisel çözüm olarak şunlar çıkmıştır:

 • Limon suyu
 • Elma sirkesi
 • Lavanta kokusu
 • Tuz
 • Pelin Otu
 • Sedir Yaprağı
 • Uçucu bitkisel yağlar

Bu ve bunlara benzer çok fazla bitkisel pireye karşı çözüm reçetesi var fakat; bu sadece zaman kaybı yaşamanıza sebep olabilir. Pireler çok dayanıklı haşereler olduğundan geleneksel veya bitkisel yöntemler sadece geçici önlemler olabilir. Pirelerden kesin olarak kurtulmak için tavsiyemiz profesyonel çözümleri denemenizdir.
Profesyonel İlaçlama Hizmeti Almak sağlığınız açısından ve de olumlu kesin çözüm almanız bakımından önemlidir.