Örümcek İlaçlama

Örümcek ilaçlama servisi ile en ekonomik fiyatlar ile böcek ve örümcek ilaçlama hizmeti alın!

Prestij ilaçlama, örümcek ilaçlama hizmeti de vermektedir. Örümcek ilaçlama firmaları arasında en ekonomik fiyatlarla hizmet veren Prestij ilaçlama, en çok tercih edilen firmadır. Sektörde çoğalan ilaçlama firmaları arasında, lider firma olma özelliğini kimseye kaptırmayan örümcek böcek ilaçlama firmamız çalışmalarına devam etmektedir.

Örümcek Türleri

Yaklaşık 63.ooo türü bulunan örümcek, her bölgede yaşayabilmektedir. Her alanda karşımıza çıkabilecek olan örümcek yaşam alanlarına bağlı olarak boyutlarında değişiklik gösterir. Besin ihtiyaçlarını farklı şekilde karşılayan örümcekler kolaylıkla kendilerine yem bulabilirler. Su içerisinde bulunan kurbağ, balık, böcekleri dahi avlayabilmek dışında kuş, böcek ile de beslenebilirler. Bazı örümcekler ağ yaparak avlarını yakalarlar, bazıları ise bulundurdukları zehri yakaladıkları avın üzerine salgılayarak avı etkisiz hale getirirler. Eritici enzimler sayesinde avının içini emerek boşaltan örümcek tehlikeli bir hayvandır.

Zehirli türleri bulunan örümcekler insanlar açısından da zarar oluşturabilir. Örümcek ilaçlama yapılması örümceğin verebileceği zararları engelleyecektir.

Yumurtlama ile üremesini gerçekleştiren örümcek çiftleştikten sonra yumurtalarını ağ ipleriyle hazırlamış oldukları ağ torbalarının içlerine koyarak saklarlar. Çalı altlarına, dallarına kozalarını asan örümcekler yumurtalarına çok özen gösterirler. Bir çiftleşme sonrasında yüzlerce yumurta bırakabilirler. Sayıları artarak özellikle bitkiler için daha zararlı hale gelen bu haşerelerin türlerinden örümcek ilaçlama şirketleri tarafından alınacak yardımlar sayesinde yok edilebilir. Örümcek ilaçlama uygulayan bu firmalar ile irtibata geçmeniz örümcek ile mücadele durumunuzu kolaylaştırır. Zehirli olan örümcek türleri bulunmaktadır.  Örümcek haricinde kulağa kaçan ilaçlama hizmeti de sizlerle!

Örümcek Sokması 

Örümcek sokması durumunda ciddi tehlikelerle karşılaşacak olan kişiler muhakkak doktor kontrolünde tedavi edilmelidir. Vücudunda ısırık ile karşılaşan kişilerde ısırılan yerin etrafı mor veya koyu mavi renk olmuşsa, kaslarında sertlik ve kasılmalar oluşuyorsa, iştah azalması yaşıyorsa, özellikle de eklem ağrıları meydana geliyorsa bu ısırık örümcek sokması olabilir. Bu tür belirtiler kişilerin sağlığına tehdit demektir. Örümcek ilaçlama yaptırılması durumunda bu haşerelerle ilgili  sorunlar yaşanmaz. Bazı örümcek türleri bitkilerle de beslenebilmektedir. Yaprakların özsularını emerek beslenen bu örümcekler, ürün kalitesi ve verimini düşürür, kavun, karpuz, kabak gibi bitkilere önemli zararlar verir.Bu tür zararları da olan örümceklerden kurtulmak bahçe ya da tarla sahibi olan insanlar, çiftçiler için de önemlidir.Bahçe tarla sahipleri için örümcek ilaçlama uygulaması, hem kendi sağlıkları için hemde kendi mahsüllerinin kalitesi için son derece önemlidir.

ÖRÜMCEKLER AĞLARINI NASIL YAPARLAR?

Kişiler tarafından örümcek hakkında en merak edilen konulardan biri de örümcek ağıdır. Her örümcek türü ağ yapamaz. Günümüzde iyi bir telin 4 katı esnekliğine sahip olan örümcek ağları bir örümcek tarafından yaklaşık 60 dk da yapılabilir. Örümceğin ağıyla tuttuğu av geri fırlamadan ağda yapışıp kalır. Bu da örümceğin avlanmasını kolaylaştırır. Örümcek ilaçlaması görülebilecek zararlara engel olunabilmesi için yaptırılacak en iyi yöntemdir. Kişilerin bireysel olarak örümcek ile mücadele etmesi tehlikeli de olabilir. Sağlık bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar kullanan ilaçlama firmaları ile irtibat durumunda örümceklerden kolayca kurtulmanız mümkündür. Örümcek ile mücadele için kesinlikle uzman ve profesyonel kişilerle çalışan ilaçlama firmaları ile iletişim kurulmalıdır.

Saldırgan bir yapıya sahip olan örümcek çok iyi avlanma yeteneğine sahip olan bir canlı türüdür. Çoğunlukla böcek türlerini yiyerek beslenen örümcekler çok rahat kendilerine yem bulurlar. Örümcekler genellikle avlarını ağ kurarak yakalarlar. su içerisinde yaşayan balık, kurbağa ve böcek türlerini yakalayarak yiyen örümcek türleri de bulunmaktadır. Örümcekler avını felç edebilecek zehre sahiptir. Örümcek avına zehrini enjekte eder zehrin etkisi altına giren av yavaş yavaş erimeye başlar. Örümcekerimeye başlayan avını emerek beslenir. Böceklerin çoğu türü kanatlı bir yapıya sahipken örümceklerin kanatları bulunmaktadır. Aynı zamanda böceklerde altı adet bacak yer alırken örümceklerin sekiz adet bacağı bulunmaktadır. Örümcekler solunumunu karın bölgelerinden gerçekleştirirler. Örümcekler muhteşem ağ örme yapılarına sahiptir. Örümcekler ipek böcekleri gibi toplu halde yaşayan canlılar değillerdir. Evinizde örümcek ağlarının oluşmasını istemiyorsanız, örümcek ilaçlama işemi gerçekleştirin

Prestij ilaçlama, örümcek ilaçlama uygulamasını 7/24 en ekonomik fiyatlarla gerçekleştirmektedir. Örümcek ilaçlama hakkında bilgi almak ve ilaçlama fiyatlarımızı öğrenmek için irtibat numaralarımızdan günün her saati bize ulaşabilirsiniz.

Örümcek İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

ÖRÜMCEKLE MÜCADELE NASIL OLUR?

Örümcek haşeresinden ilaçlama firmalarından alacağınız yardımlarla kurtulmanız mümkün.

ÖRÜMCEĞİN ZARARLARI NELERDİR?

Kırmızı örümcekler gözle zor görülen canlılardır. Yaprakların öz suyunu emerek beslenirler. Yaprakların sararmalarına yol açarlar. Ürün verimini ve kalitesini düşürürler. Domates, kavun, karpuz, kabak, fasulye bitkisine önemli zararları vardır.

ÖRÜMCEKLER HAKKINDA BAZI İLGİNÇ HABER VE BİLGİLER

*Everest tepesinde 7000mt yüksekte yaşayan örümcekler vardır.

*Örümcekler renk körüdür.

*Flipinlerde örümcek dövüştürmek yaygındır.

ÖRÜMCEKLER DÜŞMANLARINDAN NASIL KORUNUR?

Örümcekler yedikleri avlarının kalıntılarını ağların değişik yerlerine takarlar, sahte ağ merkezleri kurarak düşmanlarını yanıltırlar.

ÖRÜMCEK AĞININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Örümcek ağının esnek yapıya sahip olması en büyük özelliğidir. Günümüzde bu ağın taklidi yapılamamıştır. Bu mucizevî ağ üzerine hızla gelip yapışan canlıları esnekliği sayesinde yırtılmadan muhafaza edebilir. Tuttuğu av, nesne ters yöne fırlamaz ağın üzerine yapışır. Ağın esneme kapasitesi günümüzde yapılan en iyi telin 4 katı kadardır.

ÖRÜMCEKLERİN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Örümcekler, kendilerine uygun ortamlarda 2-3 yıl yaşama olanağına sahiptir.

ÖRÜMCEKLER NASIL ÇOĞALIRLAR?

Dişi örümcekler erkeklere göre daha büyüktürler. Dişi örümcekler yumurtalarını ördükleri torbalara koymaktadırlar. Ağlarda çok fazla yumurta bulunmaktadır.  Yumurtalarına çok şefkatli ve dikkatli davranırlar kozalarını çalı altına, duvar çukurlarına, ağaç dallarına asarlar.

ÖRÜMCEKLERİ DİĞER BÖCEKLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

  • Örümcekleri diğer böcek türleri gibi kanatlı yapıya sahip değildir.
  • Böceklerde en fazla 6 bacak, örümcekte ise 8 bacak vardır.
  • Örümceklerin antenleri yoktur, ağızlarının önünde bulunan pedipalp (duyu bacakları) denilen kıskaçlar yardımı ile avlarını bulabilirler. Üzerinde kıllar bulunan bu kıskaçlar koku ve tat alma çevreyi tanıma görevini yapar.
  • Solunum organları karın bölgelerinin altındadır.
  • Örümceklerin kılcal damarları yoktur.
  • Örümcekler ağları sayesinde rüzgârında etkisiyle 5km savrulabilirler.
  • Örümcekler toplu halde yaşamazlar.
  • Büyüme safhasında olan bir örümceğin bacağında kopma olursa kendini yenileme özelliği vardır.
  • Erkeklerin duyu bacakları eşleşme vazifesi görür.

ÖRÜMCEKLER AĞLARINI NASIL YAPARLAR?

Yeryüzündeki bütün örümcek türleri ağ yapmakta başarılı olamazlar. Yalnızca bazı tür örümcekler ağ konusunda başarılıdır. Örümcek ağları esnek ve yapışkan türde olurlar. Bir örümcek ağının esneme kapasitesi günümüzdeki üretilmiş en iyi telin yaklaşık olarak 4 katı olarak belirlenmiştir. Her ağ memeciğinde 100 tane kadar kanal bulunur.  Bir örümceğin bir günde ağ yapabilme kapasitesi yaklaşık olarak 350 mdir. Yaklaşık buda  (3-5 gr) iplik yapıyor ve bu iplikler kurşungeçirmez yelek yapımında kullanılıyor. 

ÖRÜMCEKLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Örümcekler saldırgan ve gözü aç bir böcek türüdür. Avları çok geniş kapsamlıdır çok rahatlıkla yem bulabilirler genellikle böcek türünden beslenirler. Bazıları ağ yaparak avlarını yakalar bazı örümcekler ise ağlarını kurmadan avlanırlar. Su içerisinde böcek, balık ve kurbağa avlayan örümcek türleri de vardır. Avını ele geçirdiği zaman zehir salgısı sağlayan kıskaçları ile hareketsiz hale getirip felç yapabilir. Avının içini emerek boşaltır.

Böceklerin pek çoğunda kanat bulunduğu halde örümceklerde bu özellik yoktur. Ayrıca böceklerde 6 bacak bulunduğu halde örümceklerde 8 bacak bulunur. Örümceklerin solunum yolları tıpkı akreplerdeki gibi karınlarının altında bulunmaktadır. İnsanlar örümceklerden ne kadar korksalar bile ördükleri örümcek ağları örümceklerin ne kadar muhteşem hayvanlar olduğunu göstermektedir. Örümcekler karıncalar gibi veya ipek böcekleri gibi toplu halde yaşamazlar.