Kulağakaçan İlaçlama

Kulağakaçan ilaçlama servisi ile Kocaeli, İzmir ve İstanbul’da en uygun ücretler ile kulağakaçan ve haşere ilaçlama hizmeti veriyoruz.

Kulağakaçan böcekleri insan sağlığı açısından tehlike oluşturan ve rahatsızlık veren böceklerdir. Özellikle insanlar uyku halindeyken insan kulağına girerek saklanan bu böcekler risk oluşturmaktadır. Bu böcek türlerine karşı alınabilecek en etkili önlem kulağa kaçan ilaçlama firmaları ile görüşerek kulağakaçan ilaçlama hizmeti almaktır.

Kulağakaçan ilaçlama servisi sunan firmamız tüm haşere türlerine karşı etkin mücadele vermektedir. Kulağakaçan ilaçlama uygulamalarımız alternatif ilaçlama seçenekleri ile uygulanmakta olup sağlığınıza, çevrenize ve yaşam sürdüğünüz alanlara asla zarar vermez. Kulağakaçan dışında çekirge ilaçlama hizmetini de İstanbul böcek ilaçlama firmamız ile alabilirsiniz.

Kulağakaçan Böceklerinin Türleri

Haşere türlerinden olan kulağakaçan böceği, gündüz saatlerinde yaprak döküntüleri ve ağaç kabuklarının arasında gizlenirler. Gece saatlerinde aktif olarak ortaya çıkan kulağakaçan böcekleri insanlar tarafından kolayca fark edilmektedir. Bu böceklerin boyları yaklaşık olarak 3,5 cm olup altı adet bacağı bulunmaktadır. Kulağakaçan böceklerinin kuyruk kısımlarında kıskaçları bulunmaktadır. Kafalarının üst kısmında bir küçük, iki büyük olmak üzere üç antenleri bulunmaktadır. Bu böcekler çok iyi uçarlar. Kulağakaçan böceklerinin 900 tane çeşidi bulunmaktadır.

İnsan Kulağına Kaçarak Saklanan Kulağakaçan Böcekleri

Kahverengi ve sarı renklerinde görülen bu böceklerin insanların kulağına kaçarak yaşadıkları görülmüştür. Bu nedenle bu böcekler kulağakaçan ismiyle anılmaktadır. Ev içinde yaşayan kulağakaçan böcekleri genellikle duvar ve parkelerin arasında yer alan boşluklara gizlenirler. Dişi kulağakaçan böceğinin antenleri düz bir yapıya sahipken erkek kulağakaçan böceğinin antenleri kıvrık bir şekildedir. Bu böceklerin kıskaçlarında zehir bulunmaz. Bu böcekler hayvansal besinleri ve bitkileri yiyerek beslenirler. En çok şeftali yemeyi seven kulağa kaçanlar meyve ve sebzelere büyük zarar verirler.

7/24 Kulağakaçan Böceği İlaçlama Hizmeti

Firmamız 7 gün 24 saat profesyonel olarak kulağakaçan ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı kulağa kaçan ilaçlama uygulaması sunan firmamız yaşam sürdüğünüz açık ve kapalı tüm alanlara hizmet sağlamaktadır.

Kulağakaçan İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

KULAĞAKAÇANIN ZARARLARI NELERDİR?

Kulağakaçanın sebze meyve ve bitkilere zararları büyüktür. Ürün kalitesini düşürürler. Ölü hayvan etrafında gezinip beslendikleri için insanlara mikrop bulaştırırlar. Gece insanlar uyurken kulağa ve buruna kaçabildiklerinden zarar teşkil ederler.

KULAĞAKAÇAN BÖCEĞİNİN BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR OLUR?

Kulağakaçanlar yaşadıkları ortama ve beslenme şekline bağlı olarak 3-5 cm civarında büyürler. Kulağakaçanların 6 tane ayağı ve kuyruk kısmında iki kıskacı vardır. Bu kıskaçlar pense şeklindedir. Yiyeceklerini tutmakta ve yemede bu kıskaçların yardımı büyüktür.

KULAĞAKAÇAN HAŞERESİNİ KİMLER İLAÇLAMA YAPMALIDIR?

Bu haşerenin ilaçlamasının ferdi olarak veya bilinçsiz yapılması doğru değildir. Bilinçsiz yapılan ilaçlamalar böceklerin direnç kazanmasına yol açabilir. Sağlık bakanlığından onaylı ilaçlama firmaları size yardımcı olacaktır.

KULAĞAKAÇAN HAŞERESİ NE KADAR ÇOĞALIR?

Bu böceklerin çoğalmak için bir erkek ve bir dişiye ihtiyaçları vardır. Çiftleşen böcekler yuvalarına dönerek yumurtalarını bırakır. Her seferinde onlarca yumurta bırakabilirler.

KULAĞAKAÇAN EN ÇOK NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Kulağakaçan böcekleri gündüzleri pasif, geceleri aktif olurlar. Bu nedenle gündüzleri daha sık görülürler. Kulağakaçanlar geceleri insanlar uyurken kulak, ağız ve burunlarından kaçabilirler. Bu nedenle kulağakaçan ismini almıştır.

KULAĞAKAÇAN EVLERİMİZE NASIL GELİR?

Kulağakaçan evlerimize ağaçlardan, dışarıdan aldığımız sebze ve meyvelerden gelir. Ev etrafında var olan nemli ortamları kuru tutun bu böcekler buralarda çoğalma imkânı çoktur.

KULAĞAKAÇAN BÖCEĞİNİN İLAÇLAMASINDA NE TÜR İLAÇLAR KULLANILIR?

Kulağakaçan böceği  ilaçlamasında sıvı ve püskürtmeli ilaçlar kullanılmalıdır. Kulağakaçan böceği ilaçlamasını İlaçlamayı bu işin eğitimini almış ekipler yapmalıdır.

KULAĞAKAÇAN BÖCEĞİ İLE MÜCADELE NASIL OLUR?

Evinizde ve yakınınızda görebileceğiniz bu zararlı haşerenin ilaçlamasında ilaçlama firmalarından yardım alabilirsiniz. Yardım alacağınız bu firmaların sağlık bakanlığından onaylı belgelere sahip olduğundan emin olmanız gerek. Çin’den gelen ucuz ilaçları kullanan bazı firmalar insan sağlığını hiçe sayarak bu işlemi yaparlar. İlaçlamaya gelen insanlardan gerekli belgeleri mutlaka isteyin.

KULAĞAKAÇAN NERELERDE BULUNUR?

Kulağakaçan zararlısı evlerde, duvar çatlaklarında, çatı ve bodrumlarda, hayvan leşleri etrafında görülebilir.

KULAĞAKAÇAN BÖCEĞİ İNSANI ISIRIR MI?

Kulağakaçan böcekleri insanları ısırmazlar fakat geceleri uyurken kulak, burun ve ağza kaçabilir. Özellikle kulak içine kaçıp, kulak zarını patlatmalarından dolayı Kulağakaçan adını almıştır.

KULAĞAKAÇAN NE İLE BESLENİR?

Bu böcek hem hayvansal gıdalarla hem de bitkisel gıdalarla beslenebilir. Büyük hayvan leşlerini kıskaçları ile parçalayarak yerler. Bitki ve meyvelerde kulağakaçanın yemeyi sevdiği gıdalardır.