Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama servisi ile İstanbul, İzmir, Kocaeli illerine ucuz fiyatlarla haşere ve karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Karınca ile mücadelenizde Prestij ilaçlama, en ekonomik fiyatlar ile yanınızdadır. Prestij ilaçlama, karınca ilaçlama uygulaması ile tüm yaşam alanlarında %100 garantili ilaçlama hizmeti vermektedir.

Daha çok kayalık ve toprak içlerinde yuvalarını kuran karınca kolonisinin başında ana karınca bulunur. Uygun yer bulduğunda yeni bir koloni oluşturur. Daha çok açık alanlarda rastladığımız karıncalar evlerimize de girebildikleri için, dışarıdan aldıkları mikropları bizlere kolaylıkla bulaştırabilirler. Bu sebeple de zararlı canlılardır. Üremelerinin yumurta ile çoğalarak gerçekleştiren karıncaların sayılarının artması demek insanlara verdikleri rahatsızlıkların da artması demektir. Bu nedenle karıncalara karşı gecikmeden önlem alınmalıdır. Evinizde herhangi bir karınca ile karşılaştıysanız bu karınca kolonisinin olmasına da işarettir. Bu haşereler ile mücadele zor olduğu için bu tür durumlarda  karınca ilaçlama şirketleri tarafından kaliteli ilaçlama uygulanılan ilaçlamalar yapılmalıdır.

KARINCALARIN ÖZELLİKLERİ

Karıncalar kendi ağırlıklarından 10 kat fazla ağırlığında yük taşıyabilirler.

Günün 20 saati çalışabilen karıncalar dünyanın en çalışkan ve üretken canlılarıdır.

Gıda ihtiyaçlarını karşılamak için aralarından belirledikleri karıncayı yemek aramaya gönderen karıncalar, gönderilen kişinin bıraktıkları koku sayesinde bulduğu yemeğe yeniden kolaylıkla ulaşabilirler.

İşçi karınca, savaşçı karınca ve kraliçe karınca olmak üzere ayrılan karıncalar, koloniler halinde yaşarlar ve her karıncanın görevi ayrıdır.

Karıncalar, koku almak için de dokunmak için kullandıkları antenlerini kullanırlar.

Prestij Karınca İlaçlama

Karınca ile mücadele durumunda Prestij İlaçlama tarafından uygulanan karınca ilaçlama evde, iş yerlerinizde sizlere kesin çözüm sağlar. Bu haşerelerden kurtulmak için, kullanılan doğru karınca  ilaçlama yöntemleri sayesinde daha kolay sonuca ulaşabilen Prestij İlaçlama ile irtibata geçilmelidir.

Karınca İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Karıncalarda beslenme nasıl olur?

Karıncalar yaprakları yiyemezler. Çünkü karıncaların vücutlarında selülozu sindirebilecek enzimler bulunmaz.

Karıncalarda yaşam nasıldır?

Koloniler halinde yaşayan karıncalar arasında muhteşem bir iş bölümü vardır. İnsanların arasındaki rekabete bakılacak olursa, karıncalar arasında asla rekabet görülmemiştir. Koku ve vücut lisanına göre hareket ederler. Hayvan davranışlarını incelememizde iyi bir modeldirler. Karıncaların bazı kolonileri nüfus ve yaşama alanı bakımından çok geniş yapıya sahiptir. Bu büyüklükteki koloniler nasıl oluyor da kusursuz şekilde düzen kurabiliyorlar anlaşılır gibi değil. Afrika’nın İshikari sahilinde yaşayan Formica yesensis adındaki karınca çeşidi 2,7km2 alanda 45.000 adet yuvada birbirine bağlı olarak yaşarlar.1.080.000 kraliçe 306.000.000 işçiye sahip bir kolonidir. Süper koloni diyerek adlandırılan bu kolonide hiçbir karışıklık çıkmadan çalışmalar mükemmel biçimde yürür. Bu kolonilerde kraliçe karınca üremeyi sağlar. Kolonilerin başında bir yönetici ve idareciye gerek yoktur.

Karıncalarda kast sistemi nedir, nasıl oluşur?

Karıncalarda kast sistemine bütün karıncalar bağlılık gösterirler. Bu sistemi üç ana çark oluşturur.

* Birinci kastın üyeleri, üremeyi sağlayan kraliçe ve erkeklerden meydana gelir. Bu koloni içerisinde birden çok kraliçe vardır. Kraliçe üremeyi, çoğalmayı sağlar. Diğer karıncalar daha iri yapıdadır. Erkek karıncaların görevi kraliçe karıncayı döllemektir. Bu karıncaların neredeyse tamamı çiftleşmeden sonra ölürler.

*İkinci kast üyeleri asker karıncalardır. Bu karıncalar koloninin korunması, yeni yaşam alanları bulunması, avlanma gibi görevler üstlenirler.

*Üçüncü kastın üyeleri işçi karıncalardır. Bunların hepsi kısır dişilerdir. Ana karıncaya bakar, yavruları besler ve temizlerler. Koloninin bütün işleri bu karıncaların sorumluluğundadır. Sürekli halde yuva kurar, koridor açar ve temizlik yaparlar. Karıncalar için önemli olan koloninin devamıdır, bu sebepten herkes üzerine düşen görevi problemsiz ve eksiksiz yerine getirir. Karıncalarda ordu disiplinine uygun bir düzen vardır. Şaşırtıcı olan ise hiç kimsenin başında bir yönetici olmamasıdır.

Karıncaların bulaştırdığı hastalıklar hangileridir?

Salmonellosis ve staphilacoc isimli hastalıklar karıncaların bulaştırdığı hastalıklardır. Salmonellosis hastalığı: Bakterilerin yol açtığı bir hastalıktır. Gıda zehirlenmeleri, kan zehirlenmesi, tifo hastalığına yol açar. Bu hastalık yemeklerle, içme suları ve diğer içeceklerde bulunabilen salmonella bakterisi ile insanlara bulaşır. Zayıf bağışıklık sistemi olan insanlar, yaşlılar ve çocuklar için son derece tehlikeli bir enfeksiyondur.

Karıncalar eve girdiklerinde nerelerde yuva kurarlar?

Karınca toplulukları eve girdikleri zaman banyo ve mutfak gibi nemli alanlara yakın alanları seçerler. Duvardan duvara elektrik ve su hatlarının üzerinden geçerler. Duvar içleri, dolaplar, çatı kenarları koruma sağlayan her alanda yuva kurabilirler.

Karınca ile mücadele nasıl olur?

Karıncalar çok ve çabuk üreyen böceklerdir, mücadelesi zordur. Karınca ilaçlama işlemini bu işin eğitimini almış kişilerin yapması doğru yöntemdir. Karınca ilaçlamasında kokulu ve kokusuz püskürtmeli ilaçlar kullanılması gerekir. Ferdi mücadele yeterli olmaz.