Kalorifer Böceği İlaçlama

Hamam Böceği, Blattodea takımını oluşturan böcek türlerine verilen genel addır. Kalorifer böcekleri, diğer adıyla hamam böcekleri Kutuplar dışında her ortamda yaşayabilirler. İskeletleri dışarıda olup iç kısımları yumuşak canlılardır. 6 bacakları, iki antenleri ve bazı türlerinin de kanatları vardır. Dinozorlar döneminden beri var olan canlılar olup radyasyona karşı oldukça dayanıklıdırlar. 300 milyondur neredeyse hiç evrimleşmeden günümüze kadar aynı formatta kalabilmiştir. Sıcak, nemli ve karanlık yerlerde yaşarlar. 4000 ila 4500 arasında çeşite sahiptir. Ancak insanların bulunduğu ortamlara da yaşayanları sadece üç çeşittir.

Yaşam alanlarımıza yerleşerek kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olmaları nedeniyle uzun vadede çok büyük problemler oluşturabilecek olan kalorifer böcekleri, etrafa yaymış olduklar mikrop ve bakterilerle insan sağlığı üzerinde de ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, profesyonel ilaçlama firmaları aracılığıyla dezenfekte edilmeli ve problemin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Kalorifer böcekleri her yerde yaşayabilen haşere türüdür. Diğer bir yaygın adı hamam böceğidir. Kalorifer böceği sıcak, nemli ve karanlık ortamlarda yaşamayı ve üremeyi severler. Evlerin mutfaklarında, kışın kalorifer köşelerinde ve arkalarında, lokantalarda, kazan dairelerinde, gemilerde vb, nemli ve sıcak olan her türlü ortamda yaşarlar. Akşam olunca saklandıkları karanlık yerlerden dışarı çıkarlar.

Kalorifer Böceği İlaçlama Neden Önemlidir?

Kalorifer böcekleri her türlü sağlıksız ortama çok kolay girebilirler ki yaşam kaynakları da bu ortamlardır. Bünyelerinde çok fazla bakteri ve mikrop barındırırlar. Bu haşereler karanlığı sever ve gece saatlerine aktif olurlar. Çok dayanıklı olan bu haşereler bireysel mücadeleler ile ölmezler. Genelde toplu halde yaşayan kalorifer böcekleri 15 ay hayatta kalırlar. Çoğunlukla bu haşereler kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, toprak altı, ambalaj içleri gibi yerlerde yuva yaparlar. Salgın Hastalıklara ve çeşitli gıda zehirlenmelerine neden olmaktadırlar. Ayrıca verem, hepatit, dizanteri, astım, alerjik reaksiyonlar, mantar gibi hastalıkların da kaynağıdırlar.

Kalorifer böceğinin dişileri sadece bir kez çiftleşerek ömürleri boyunca istedikleri zaman yumurtlayabilirler. Bu da onların zor koşullarda da üremelerine imkan sağlar. Yumurta keselerini sırtlarında taşıdıklarından istedikleri zaman kolayca karanlığa bırakarak çoğalabilirler: bir defada 200 – 250 yumurta üretebilirler. Bir yumurta kesesinden yaklaşık 35 – 40 adet yavru çıkar. Bu haşereler çok hızlı üreyen canlılar olarak bilinirler. Kısa sürede bu denli çok sayıda ürüyor olmaları, yerleştikleri alanda çok hızlı bir şekilde istila durumu oluşturabilecekleri anlamına gelmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarımızın kalorifer böceği problemlerinde çok fazla zaman kaybetmeden ilaçlama firmaları tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Hızlı bir şekilde ürüyor olmaları ve her ilaçlama yöntemi ile imha edilemiyor olması nedeniyle kalorifer böcekleriyle bireysel olarak mücadele etmek çok zordur. Kalorifer böceklerinden kolayca ve kısa sürede kurtulmak için, profesyonel kalorifer böceği ilaçlama şirketleri ile irtibata geçerek yardım alınmalıdır. Firmalardan gelen haşere ilaçlama uzmanları kalorifer böceğinin türüne ve yoğunluk durumuna uygun ilaçları belirleyerek bu canlıları etkisiz hale getirecek ve yaşam alanlarınızı haşerelerden temizleyecektir. Bu canlılara karşı iki tip ilaçlama yöntemi uygulanır:

Jel İlaçlama: Kokusuz bir jeldir. Hamam böceği bu jeli yiyerek ölür ve bir diğer hamam böceği de öleni yiyerek birbirlerinin etkisiz hale gelme döngüsünü sağlarlar.

Sıvı İlaçlama: Bu yöntem daha çok açık alanlarda ve kalorifer böceğinin çok yoğun olduğu durumlarda püskürtme (fırın, restoran),  ve buharlama (okul, bahçe, bodrum) yöntemiyle uygulanır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları

Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılan alanların genişliği ve kullanılan ilaç miktarı göz önünde bulundurularak firmamız tarafından belirlenmektedir. Prestij İlaçlama firmamızın güvenilir ve ekonomik kalorifer böceği hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.