İlaçlama Firmaları

İlaçlama firmaları Türkiye’de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından denetlenen ve ruhsatlandırılarak yönetmelikler çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren kuruluşlardır. Bu şirketler Çevre ve Halk Sağlığı alanında haşere, böcek ve kemirgen mücadelesi yapmaktadır. Kullandıkları ilaçlar Sağlık Bakanlığı onayı almış üretici firmalar tarafından imal edilmektedir. Prestige ilaçlama firması olarak, tüm haşere ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı onayından geçirilmiştir.

Ruhsatlı verilen ilaçlama servisi, ekip sorumluları ve ilaçlama teknikeri ile davet edilen alanda böcek ile mücadele işlemini  yapar. İlaçlama yapılan alanda duruma göre 2 ila 3 saat arasında giriş çıkışları kontrol altına almak ve hatta içeri giriş kapatılması sağlanabilir.

İlaçlama firmaları bir çağrı aldığında öncelikle müşteri temsilcisi alan ve haşere türü bilgisi soracaktır. Buna göre müşterinin istediği saat ve tarih karşılıklı belirlenerek iş emri oluşturulur. Aynı gün içerisinde gelen bir talep söz konusu ise operasyonel faaliyet için ilgili birime iş emri aktarılarak ekipman ve özel hazırlanmış ilaç ile ilaçlama teknikeri adrese sevk edilmektedir.

Gelen ilaçlama uzmanı vektör incelemesi yaptıktan sonra konsantre haldeki ilaç hazırlanarak uygulama yapılmalıdır. Tercih ettiğiniz ilaçlama şirketinin ruhsata tabi olup olmadığını araştırmak müşterinin olası tehlike ve kesin çözüm için yapması gereken işlemlerden biridir. Lütfen bu konuya itina gösteriniz.

İlaçlama Firmaları Nasıl Çalışır?

İlaçlama firmaları, haşere ve kemirgenlerden kurtulmak için  ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan kimyasal ve biyolojik ilaçları kullanarak uygulama yapmaktadır. Ancak tüm ilaçlama firmaları kaliteli ilaçlar kullanmadığı gibi, sağlık bakanlığının onayına da sahip olmadığı için sağlıksız uygulamalar yapar. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen kalitesiz böcek ilaçları, özellikle kapalı alanlara uygulanması durumunda önemli sağlık problemlerine yol açacağı gibi ilaçlama uygulamalarının tekrar edilmesine ve maddi zararların oluşmasına neden olacaktır.

Sağlık bakanlığından onaylı olmayan; amatör elemanlar ve kalitesiz ilaçlar ile hizmet veren ilaçlama firmaları,zararlı canlılardan kurtulmak için etkili uygulamalar yapamayacaktır. Bunun yanı sıra solunum yolları başta gelmek üzere, alerjik reaksiyonlara ve ciddi deri alerjilerine de neden olabilen amatör firmalar, zehirlenme ve hatta ölüme varabilecek sorunlara da yol açmaktadır. Dolayısıyla Sağlık bakanlığının onayını ve tescilini taşımayan haşere ilaçlama firmaları tarafından kesinlikle hizmet almamak gereklidir.

Profesyonel elemanlar tarafından belirlenen ilaçlama tekniği kullanılarak yapılan  ilaçlama , zararlı canlılara karşı kesin çözüm vereceği gibi sağlıksal açıdan sorun yaşanmasının da önüne geçecektir. Yapılan haşere ve kemirgen mücadelesi, zararlı canlılara karşı etkili sonuç sağlamakta ve uzun süre koruma özelliği taşımaktadır.

Prestij ilaçlama firması olarak, tüm haşere, fare ve pire ile mücadelelerinizde, en ekonomik ilaçlama fiyatları ile sizlere kolaylık sağlamaktayız.