Hamam Böceği İlaçlama

Prestij İlaçlama Firması ile Kocaeli, İstanbul, İzmir illerinin tüm semtlerinde hamam böceği ilaçlama hizmeti alın.

Prestij İlaçlama olarak tüm haşere türlerinde olduğu gibi hamam böceği ilaçlama alanında da en çok tercih edilen firmayız. En ekonomik hamam böceği ilaçlama fiyatları ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Prestij ilaçlama Sağlık Bakanlığı onaylı hamam böceği ilaçları ile güvenli ilaçlama hizmeti vermektedir. Hamam Böceği İlaçlama firmaları arasında en ekonomik ilaçlama fiyatları ile her zaman sektörde öncü firma olmanın gururunu yaşamaktayız.

Hamam Böceklerine Bireysel Müdahale

Tehlikeli ve zor bir haşere olması sebebiyle hamam böceklerine bireysel müdahale oldukça zordur. İnsanların yaşam alanlarına dahil olarak taşımış oldukları mikropları etrafa yayabilir ve kolayca insanlara bulaştırarak birçok hastalığın sebebi olabilirler. Besin ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla ev, fırın, lokanta, iş yeri, pastane gibi kapalı alanlarda sıkça gördüğümüz hamam böceğinden kısa süre içerisinde kurtulmak oldukça önemlidir. Yiyeceklerin ve eşyaların üzerlerinde dolaştıkları sırada bıraktıkları salya ve dışkılar yoluyla bulaştırdıkları hastalıklara muhakkak engel olunmalı, bu durum içinse hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

Dışarıda, alacağınız onlarca hamam böceği ilacı ile hamam böceği problemi tamamen ortadan yok edilememekle birlikte bu ilaçlar insan sağlığı üzerinde de tehdit unsuru oluşturabilir. Bilinçsizce alınan ve kullanılan hamam böceği ilacı büyük tehlike demektir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama firmalarından yardım alınması her açıdan çok daha sağlıklı olacaktır. İstanbul İlaçlama hizmetleri her semtte ve mahallede profesyonel hizmetler sağlamaktayız.

Neden Hamam Böceği İlaçlama Yapılmalıdır?

Hamam böceğinden kurtulmak için, hamam böceği ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmak doğru olacaktır. Aksi takdirde çoğalmaları da göz önünde bulundurularak verebilecekleri zararlara engel olunamaz.

Hamam böceği hassas algılara sahip olması sebebiyle, tehlike durumlarını sezerek kolayca kaçabilir. Hızlı olmaları yakalanmalarını zorlaştırır. Yumurtalarını da diğer haşere türleri gibi dışarıda bırakmak yerine kapsüller halinde bırakırlar. Dişi hamam böcekleri ölürken bile yumurtalarını çeşitli yerlere koyabilir. Yani hamam böceğinden kurtulmak, bıraktığı yumurtaların erginliğe ulaşarak yeniden sorun oluşturmasına engel değildir. Bireysel olarak her bir hamam böceği ile başa çıkmak imkansız denecek kadar zordur. Bu durumlarda hamam böceği ilaçlama şirketleri sizlere yardımcı olabilmektedir.

İnsan gıdalarıyla beslenebilen hamam böceği lokanta, pastane, fırın, otel tarzı işletmelerde de oldukça sık görülür. Bu tarz yerlerde bulunan müşterilerin hamam böceğiyle karşılaşmaları durumu arkasından birçok sorun doğuracaktır. Bir daha tercih edilmeyecek olan bu alanlar işletmeciler için de maddi kayıp demek olacaktır. Bunun dışında tabi ki en önemlisi kişi sağlığıdır. Yiyeceklerle bulaşabilen hastalıklar hamam böceği yok edilmediği sürece devam eder. Bu işletmelerin belirli aralıklarla haşere ilaçlama firmaları tarafından alacakları yardımlar doğrultusunda hamam böceği ilaçlama yaptırmaları şarttır. İhmal edilmemesi gereken bu durum hamam böceği ile mücadelede önem taşır.

Alman Hamam Böceği

Alman Hamam Böceği, diğer böceklere kıyasla daha ufak yapıda olan ve her yere rahatlıkla girip çıkabilen, ayrıca oldukça da hızla hareket eden hamam böceği türlerinden biridir. Hızlı üreme yapıları nedeniyle kısa bir süre içerisinde yoğun bir nüfusa sahip olan Alman hamam böcekleri, yumurtalarını karın bölgesindeki kapsüllerin içerisinde taşır. Bu kapsüllerin her birinde 30-50 arası yumurta bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde oldukça yoğun bir sayıya ulaşan hamam böcekleri, beslenebilecekleri alanlara yerleşerek, bu alanda yaşayan diğer canlılar açısından tehlike arz etmektedir. Hem oluşturdukları zararlar hem de çok fazla sayıda bulunmaları nedeniyle profesyonel böcek ilaçlama yöntemleri ile imha edilmelidir.

Doğu Hamam Böceği (Oryantal)

Nemli ve soğuk alanları yaşam alanı olarak tercih etmekte olan Doğu hamam böcekleri, yaşam alanlarımızda genellikle bodrum katlarında ya da döşemelerin altında görülmektedir. Alman hamam böceğine kıyasla daha uzun bir sürede üremekte ve gelişimini tamamlamaktadır. Ayrıca çok daha az sayıda yumurta bırakmaktadır. Erkeklerinde kanat yapılanması bulunurken, dişilerde sadece kanat dipleri mevcuttur. Fakat her ikisi de uçuş kabiliyetine sahip değillerdir.

Amerikan Hamam Böceği

Amerikan Hamam Böcekleri, diğer türlere göre daha büyük yapıda ve kanatlı böceklerdir. Uçma kabiliyetleri bulunmaktadır. Halk arasında anılan bir diğer ismi ise Karafatma’dır. Amerikan hamam böcekleri, beslenme ve barınma ihtiyacı ile daha çok yiyecek tüketebilecekleri alanları tercih etmektedir. Alam hamam böceklerine nazaran evlerimizde daha az görülmekte ve daha yavaş üremektedirler. Genellikle bodrum katlarında, lağımlarda, kazan dairelerinde yaşamayı tercih ederler. Uygun şartlarda beklenenden daha hızlı üreyebilmektedir. Hamam böcekleri, kişisel yöntemlerle müdahale edilemeyecek kadar hızlı üreyen ve hızlı hareket eden canlılar oldukları için genellikle böcek ilaçlama firmalarının sağlayacağı profesyonel hizmetlerden destek alınması gerekmektedir.

Bireysel önlemler kısa süreli ve kalıcı olmayan çözümler olduğundan etkili bir yöntem için mutlaka bir ilaçlama firmasından destek alınmalı. Ancak Sağlık Bakanlığı onaylı belgesi olan ve TSE garantili ilaç kullanan firmaların ilaçlama yapmasına izin verilmeli ve hatta bu belgelere sahip olup olmadıkları sorulmalıdır.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

Sıvı İlaçlama: Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak ayrılan sıvı ilaçlama yöntemi, yok edilmesi zor olan hamam böceği ile mücadele edecek kişilerin tercih ettikleri yöntemdir. Kapsüller halinde yumurta bırakan ve her kapsülde 45-50 yumurtası bulunan hamam böcekleri yılda 8-10 defa ürer. Bu durumları göz önünde bulundurularak hamam böceğinden kurtulmak için daha etkili haşere ilaçlama uygulaması olan sıvı ilaçlama kullanılır. Hamam böceği ilaçlama uygulaması yapılmadan önce açıkta bulunan gıdalar kapatılarak saklanmalıdır. İlaçlama sonrasında da alan iyice havalandırılır.

Jel ilaçlama: Hamam böceğinden kurtulmak amacıyla, insanları rahatsız etmeden uygulanan bir diğer yöntem ise jel ilaçlamadır. Bu hamam böceği ilacı yiyen haşere ölür ve ölen haşereyi de bir diğeri yer. Döngü devam ederken kişiler tüm hamam böceklerinden kolayca kurtulmuş olur. Kokusuz olması sebebiyle ilaçlama sırasında kişilerin alanı terk etmelerine gerek olmaz.

Hamam böceği ilacı kullanarak bireysel olarak hamam böceği ile mücadele eden kişiler tehlikenin farkında olmalı ve kesinlikle hamam böceği ilaçlama servisleri tarafından yardım almalıdır. Profesyonel ilaçlama firmaları tercih edilmesi, sonuca daha çabuk ulaşmanızı sağlar. Prestij ilaçlama olarak hamam böceği ilaçlama konusunda da uzman, eğitimli kadromuzla 7/24 sizlere hizmet vermekteyiz.

Hamam Böceği ile mücadelenize tam destek veren Prestij ilaçlama 7/24 kesintisiz olarak hizmetinizdedir.Hamam böceği ilaçlama hakkında aklınıza takılan tüm soruları, müşteri temsilcilerimize sorabilirsiniz.

HAMAM BÖCEĞİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Hamam böceği çeşitleri nelerdir?

Hamam Böceklerinin diğer bir adı kalorifer böcekleri olup 4000-4500 arası çeşidi bulunmaktadır. Bunların arasında insanların karşılaştığı sadece üç evcil tür vardır. Bunlar: Alman Hamam Böceği, Amerikan Hamam Böceği ve Oryantal (Doğu) Hamam Böceğidir.

Hamam böceğinin özellikleri nelerdir? 

Hamam böcekleri hemen hemen her tür ortamda yaşam imkanı bulabilirler; oldukça yüksek ve düşük ısılarda yaşayabilirler; alkollü içecekleri severler ve bunların arasında da biraya daha meyillidirler; Kafaları olmadan bir hafta yaşayabilirler; su içerisinde iken 40 dakika nefeslerini tutabilirler; Kendi vücutlarından daha dar bir alanda yaşayabilirler; radyasyon oranı çok yüksek olan alanlardan etkilenmeden yaşayabilirler; dişilerin çoğu bir kere çiftleştikten sonra yaşamları boyunca defalarca yumurta yapabilirler ve böylece zor koşullarda üremeye devam ederler.

Hamam böceği ile nasıl mücadele edebilirim?

Hamam böcekleri çok çabuk üreyen sık yumurta bırakan hayvanlardır. Mücadeleye hemen başlanması şarttır ve periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır. Bu konuda sağlık bakanlığından belgeli, ilaçlama yapan şirketlerden yardım alabilirsiniz. Yoğun kokulu ilaçlar kullanılmalıdır. İlaçlar zaman içerisinde etkisini gösterecektir. İlaçlar uygulandıktan sonra hemen temizlik yapılmamalıdır. İlacın etkisini göstermesi için beklemek gerekir.

Oryantal hamam böceği bir defada kaç yumurta bırakır?

Oryantal hamam böceği her defasında 35-40 yumurta bırakabilir. Ortalama 25-30 derece sıcaklıkta 1 aylık süre içerisinde yumurtalardan yavrular çıkmaya başlar.

Oryantal hamam böceği nasıl beslenir?

Oryantal hamam böceğinin geniş bir besin zinciri vardır. Çoğu şeyle beslenebilirler.

Oryantal hamam böceği insanlara hangi hastalıkları bulaştırır?

Oryantal hamam böceği astım, veba, mantar hastalıkları, alerjik reaksiyon, dizanteri hastalıklarını insanlara bulaştırır.

Oryantal hamam böceği nerelerde yaşar?

Oryantal hamam böceği evlerde mutfak, banyo gibi nemli yerlerde yaşar. Hamam böcekleri her kıtada görülen ve yaşayabilen canlılardır. -32 derece soğuğa, 40-50 derece sıcağa dayanabilirler. Yüksek sıcaklıkta bir fırında bile uzun süre ölmedikleri gözlenmiştir. Sıcak ve nemli havayı daha çok severler.

Hamam böcekleri ne zaman, nerelere yumurta bırakır?

Hamam böcekleri çiftleştikten sonra yumurtalarını duvar kenarlarına ve evlerdeki çatlaklara bırakırlar. Yılda 4-5 defa yumurta bırakabilirler, yaralı ve ölmek üzere olsalar bile yumurta bırakma işlemi yapabilirler. Hamam böceklerinde üreme çift eşeyli olur. Üreme için bir erkek bir de dişiye ihtiyaç vardır. Bazen bir defa çiftleşmek onların üremesi için bir ömür boyu yeterlidir. Bir defa çiftleşen hamam böceği 3-4 defa yumurta bırakır ve her defasında 200-300 yumurta bırakarak çoğalabilirler.

Hamam böceğinin zararları nelerdir?

Hamam böcekleri hastalık ve mikrop taşıyıcı haşere olduklarından çok zararlı hayvanlardır. Yiyeceklerin üzerine ve dolaştığı alanlara mikroplarını bırakırlar. Bu yolla insanlara çeşitli mikropları bulaştırırlar.

Hamam böceğinin antenleri ne işe yarar?

Hamam böcekleri baş kısmında bulunan antenleri en ufak, nem ve yiyeceği tespit edebilme özelliğine sahiptir. Karınlarının arka tarafına kadar uzanabilen bu antenler sayesinde olası bir tehlikeden, saniyenin 54/1000’ü bir zamanla kaçmayı başarırlar.

Hamam böceğinin anatomisi nasıldır?

Var oldukları günden bu yana hiçbir evrim değiştirmeden günümüze ulaşmışlardır. Hamam böceklerinin iskeletleri vücutlarının dışındadır. Başlarında bulunan antenleri çok küçük miktardaki nem ve yiyeceği tespit edebilir. Amerika’da bulunan bazı türleri 15 cm büyüklüğünde olup kanatları arasındaki uzaklık 30 cm’dir. Hamam böcekleri yılda birkaç kez kabuk değiştirirler. Kabuğunu yeni değiştiren bir hamam böceğinin rengi beyaz, göz rengi ise siyah olur. Kabuk sekiz (8) saat sonra normal rengini alır. Bazı tür hamam böceklerinin dişilerinde çiftleşme, ömürleri boyunca bir defa olur. Ölmek üzere olan bir hamam böceği yumurta bırakabilir. Koku alma yetenekleri çok gelişmiş olduğundan ev halkının ve dışarıdan gelen insanların kokularını ayırt edebilirler.

Hamam böcekleri yaşam alanlarımıza neden geliyorlar?

  • Kanalizasyon yoluyla; Yaşam alanlarınızda bulunan yerlerde kanalizasyon borularında sızıntı,  çatlak,  akıntı gibi yerlerden size ulaşabilirler. Bu sızıntılar ortadan kalkmaz ise ilaçlama etkisini göstermez.
  • Alışveriş yoluyla; Alışveriş yapılan yerler sağlıksız koşullara sahip ise zararlı haşereler burada yuvalanmış demektir. Buralardan aldığımız ürünlerin üzerinde bulunan haşere yumurtaları evimize taşınır.

Prestij ilaçlama firması yaşama alanlarınıza türlü yollarla gelen hamam böceklerinden kurtulmanız için ekonomik ve garantili ilaçlama hizmetleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Hamam böcekleri nerelerde yaşar?

Yetişkin erkek böcekler 1.5 mm, hamile dişi böcekler 4.5 mm olan yerlere sığabilirler. Kafası kopmuş bir hamam böceği 1 hafta daha hayatta kalabilir. Yüzebilirler fakat ağız ve burundan değil de yanlarından nefes aldıkları için yüzerken çok zorlanırlar. Saatte 4.800 m koşabilirler boylarını düşünürsek bu çok iyi ve hızlı koşabilen böcekler oluğunu gösterir. -32 derece soğuğa dayanabilirler. Ayaklarındaki pençeler sayesinde duvara tırmanabilirler.

Hamam böceği ile nasıl mücadele edilmelidir?

Hamam böcekleri çok çabuk üreyen sık yumurta bırakan hayvanlardır. Mücadeleye hemen başlanması şarttır ve periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır. Bu konuda Sağlık Bakanlığından belgeli, ilaçlama yapan şirketlerden yardım alabilirsiniz. Yoğun kokulu ilaçlar kullanılmalıdır. İlaçlar zaman içerisinde etkisini gösterecektir. İlaçlar uygulandıktan sonra hemen temizlik yapılmamalıdır. İlacın etkisini göstermesi için beklemek gerekir.

Hamam böceği (kalorifer böceği) insanı ısırır mı?

Hamam böceklerinin beslenme şekilleri kan yoluyla değildir. Bu sebepten insanları ısırmazlar. İnsanları tehlikeli olarak algılarlar bu sebepten yaklaşmazlar.

Hamam böcekleri yiyeceklere ne gibi zararlar verir?

Hamam böcekleri üzerinde gezindikleri yiyecekleri bozar ve çürütürler. Gıda zehirlenmeleri hamam böceklerinin besinler üzerinde gezinip, bırakmış oldukları yumurta, dışkı ve akıntılardan olur. Bun nedenle üzerinde hamam böceğinin gezdiğini fark ettiğimiz yiyecekleri çöpe atmalıyız.