Güve İlaçlama

Güve ilaçlama hizmeti İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de geçerli olup en ekonomik fiyatlarla güve ve böcek ilaçlama servisi alabilirsiniz.

Güveler evlerde yaşayan ve kıyafet mobilya gibi kumaşları kemirerek beslenen haşere türüdür. İnsanlara doğrudan bir sağlık problemi oluşturmamaktadır fakat eşyaları kemirerek büyük bir maddi kayba neden olmaktadırlar. Güvelerin yaşadıkları yerler dolap içleri mobilyaların araları olabilmektedirler. Bu haşereler çoğunlukla kullanılmayan eşya ve kıyafetlerin arasında barınırlar. Güveler doğa ortamında bitki yapraklarıyla beslenirken evlerde yünlü ve pamuklu eşyaları yiyerek beslenirler.

Güve ilaçlama işlemi derin izler bırakabilmektedir. Bu nedenle ilaçlama yaptırmak isteyen kişiler profesyonel bir böcek ilaçlama firması yardımı ile bu ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Güve ilaçlama servisi olarak hizmet veren firmalar profesyonel kadroları ile ihtiyaçları doğrultusunda haşere ilaçlama işlemi gerçekleştirebilirler. Haşere ilaçlama firmaları ilaçlama işlemini Sağlık Bakanlığı onaylı olarak yerine getirebilmektedir. Bu nedenle haşere ilaçlama şirketi aracılığı ile ilaçlama yaptırmak isteyen kişilerin hizmet alacakları haşere ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığı konusuna dikkat etmeleri gerekmektedir.

Güve Türleri

Güvelerin farklı türleri bulunmaktadır ve her güve türünün de farklı zararları bulunmaktadır. Tahıl güvesi, tahta güvesi, salkım güvesi gibi pek çok tür güve bulunmaktadır. Fakat yaygın olarak ve insanlara vereceği zararlar açısından bu üç güve türü oldukça tehlikelidir. Örneğin salkım güvesi tarım ürünleri ile beslenmektedir ve üreticiye oldukça zarar verebilmektedir. Mahsüllerin tarlada bağda bahçede yetişmesi aşamasında bu salkım güveleri ürünler ile beslenerek onlara zarar vermektedir. Bu da tarım üreticisine oldukça fazla maddi zarara neden olmaktadır. Bir salkım güvesinin üremesi 8 ila 10 gün arasında olmaktadır ve her defasında 70 80 yumurta bırakarak oldukça hızlı üremektedirler. Bu nedenle zirai ilaçlama yapılmaması durumunda bu tür haşereler üretilen tarım ürünlerine zarar vermektedirler. Haşere ilaçlama firmaları sayesinde üreticilerin mahsülleri etkin bir şekilde böcek ve haşerelerden arındırılabilmektedir. Haşere ilaçlama şirketleri tarla içerisinde ürünlere zarar vermeden en uygun şekilde ilaçlama işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Güve ilaçlama servisi

Tarım arazilerinin ilaçlaması ve haşerelerden arındırılması için profesyonel bir ilaçlama firması aracılığı ile ilaçlama işlemleri gerçekleştirilebilir. Tarım arazisi ilaçlama ya da zirai ilaçlama yapacak olan firmaların Tarım Bakanlığı ve Sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ilaçlama yapacak kişilerin ilaçlamadan etkin sonuç alamaması,sağlıksız koşullarda ilaçlama yapılması ya da tarım ürünlerine zarar verilmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

İlaçlama işleminin titizlikle yürütülmesi neticesinde bu haşere türünden kurtulmak oldukça kolay olmaktadır. Güve ile mücadele yöntemleri çeşitlilik göstermekle birlikte güve ilaçlama firması tarafından yapılacak olan güve ilaçlama işlemi en sağlıklı sonuçlar alınması adına bireylere yardımcı olmaktadırlar. İlaçlama yaptırmak isteyen kişilerin güve ile mücadele adına güvenilir ve işinde uzman bir güve ilaçlama firması aracılığı ile iletişime geçere ilaçlama işlemlerini yerine getirmeleri için 7 gün 24 saat ulaşabilecekler Prestij ilaçlama firması Türkiye?nin farklı noktalarına hizmet vermektedir.

Prestij ilaçlama uzman ilaçlama kadrosu ile Türkiye’nin ilaçlama sektörü içerisinde prestijli yüzüdür. Yıllardır müşterilerine böcek ilaçlama ile ilgili olarak kusursuz hizmet vermektedir.

Güve İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

GÜVE İLAÇLAMASI İLE İLGİLİ YARDIM İSTEYEBİLECEĞİMİZ ŞİRKETLERDE NE GİBİ ŞEYLERE DİKKAT ETMELİYİZ?

*İlaçlama yapabilme belgeleri var mı?(İl sağlık müdürlüğünden ruhsatlı)
*ilaçlama yaparken kullandıkları ilaçlar sağlık bakanlığı onaylımı?

Dikkat! İzinsiz ruhsat ve belge sahibi olmayan kişilerin yaptığı ilaçlama yasal değildir sizi ve yakınlarınızın sağlığını tehdit eder.

GÜVE NASIL İLAÇLAMA YAPILMALI KİMLER TARAFINDAN NASIL YAPILMALI?

Güveler bulundukları ortamlara göre çok çoğalan sürekli yumurta bırakan haşerelerdir. Güvelerin yok edilmesinde tek başınıza yapacağınız mücadele yeterli olmayabilir. İlaçlama konusunda sağlık bakanlığı onaylı ilaç kullanan, firma ve kuruluşlardan yardım almanız doğru olacaktır.

GÜVE İLE MÜCADELEDE NASIL BAŞARILI OLUNABİLİNİR?

Güveler ılık ve sıcak ortamları sevdiği için açık havada bağ, bahçe yeşil alanlarda çiçeklerin üçte birinin açtığı zaman ilaçlama uygulanması mücadele açısından kolay ve kesin sonuçlar verir. Güveler kemirmek ve beslenmek üzere kozalarından çıkıp yeni yeşeren filizlere yöneleceklerdir. Evin sıcak ve ılık ortamlarında yılın 4 mevsimi güve görülme imkânı vardır. Bu böceklerden kurtulmak için sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanan, ziraat mühendislerince hazırlanmış ilaçlarla ilaçlama yaptırmalısınız.

GÜVELER NE İLE VE NASIL BESLENİR?

Güveler yaşam alanlarımızda sıklıkla rastlayabileceğimiz haşere türüdür. Güve guruplara ayrılır; halı güvesi, mobilya güvesi, salkım güvesi, odu güvesi, tahıl güvesi, deri güvesi. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere bu güveler bulundukları ortamlardaki nesne ve tahılları kemirip yiyerek beslenirler. Güveler beslenecekleri nesne ve gıdaların kuytu, arka ve alt kısımlarına doğru yerleşerek kemirme yeteneklerini kullanır ve bu yöntemle beslenirler. 1925 yıllarında Amerika’dan getirilen kaktüs tohumları Avusturya’ ya getirilip çoğaltıldı. Bu kaktüs birçok geniş kurak araziyi kısa zaman da kapladı. Arjantin’den 2750 civarında özel olarak Arjantin güvesi getirtildi. Ayrıca zararlı bitkileri yok etmek amaçlı kullanıldığı da söylenebilir.

GÜVELER NASIL NE ŞEKİLDE ÜRERLER?

Güve pupa devresini atlattığı anda eşleşmeye ve üremeye başlarlar dişiler hemen yumurta bırakma işlemine geçerler. Her dişi bir defada 100 yumurta bırakma özelliğine sahiptir. Zararlı olan güveler kurtçuklardır. Bu haşereler yaz mevsiminde yumurtalarını bırakırlar. Yumurtalarından çıkan güveler halı, mobilya, tahıl yiyen güveler yedikleri besinlerin liflerinden kendilerine koza örerler. Gezindikleri yerlerde bu kılıfla gezerler. Sadece 1 yıl içerisinde üreyebilen güve nesli 40 kilo civarında yünü kemirerek yok edebilirler.

GÜVELER NASIL VE NE ŞEKİLDE ZARARLARA YOL AÇARLAR?

Güve pupa devresini atlattığı anda eşleşmeye ve üremeye başlarlar dişiler hemen yumurta bırakma işlemine geçerler. Her dişi bir defada 100 yumurta bırakma özelliğine sahiptir. Zararlı olan güveler kurtçuklardır. Bu haşereler yaz mevsiminde yumurtalarını bırakırlar. Yumurtalarından çıkan güveler halı, mobilya, tahıl yiyen güveler yedikleri besinlerin liflerinden kendilerine koza örerler. Gezindikleri yerlerde bu kılıfla gezerler. Sadece 1 yıl içerisinde üreyebilen güve nesli 40 kilo civarında yünü kemirerek yok edebilirler.

GÜVELER EN FAZLA NE KADAR BÜYÜYEBİLİRLER?

Gündüz dolabınızdan giymek üzere çıkardığınız palto, kürk gibi kıyafetlerinizin üzerinden uçuşan kelebek gördüyseniz bu güvelerden daha orada birçok güve olacağının işaretidir. En küçük güveleri boyları 5mm, en büyük güvelerin boyu ise 2,5cmdir. Gelişimini tamamlamış olan güvelerin hortumları körelmiştir ve kısalmıştır beslenmezler. Bu sebepten yalnızca üremeyi sağlarlar.

GÜVE İLACI NASIL OLUR?

Güve ilaçları güvelerin çeşitlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. İlaçlama işlemini sağlık bakanlığından onaylı ilaç ve malzemeler kullanan ilaçlama firmaların yapması güvelerde kurtulmanın en etkili yoludur. Evinizde veya bahçelerinizde kendiniz yapacağınız uygulamalar yeterli olamaz.

GÜVELERDE ÜREME VE ÇOĞALMA NASIL OLUR?

Güveler iki eşeyli olarak çoğalabilir(erkek ve dişi).Güveler ortama bağlı olarak 1 veya 5 defaya kadar üreyebilir. Nisan sonu ve mayıs başlarında ortaya çıkarlar. Güveler sıcak havalarda daha hızlı ve çabuk üreyebilirler. Güvelerin yumurtaları 8-10 içerisinde yumurtadan çıkar ve larva olur. Hava şartlarına bağlı olarak 1-1,5 ay gibi bir süre içerisinde larvalar artık birer güve haline gelir ve zararlarını göstermeye başlarlar.