Gümüş Böceği İlaçlama

Dünya üzerinde büyük bir nüfusa sahip olan böcekler, ekolojik dengenin işleyişi için doğada oldukça gerekli canlılar içinde yer alır. Ancak yaşam alanlarına girdiğinde birçok olumsuzluğu da beraberin de getirir. Bunların arasında yer alan bir tür ise gümüş böceğidir. Genellikle 10, 12 mm uzunluğunda, gümüş renkli gibi görünen fakat beyaz renkli olan böcek çeşididir. Gümüş böceğinin hareket kabiliyeti son derece gelişmiştir. Bundan ötürü girdiği alanlar içinde istediği an yer değiştirebilir.Bu nedenle Gümüş böceği ilaçlama yapmak oldukça zordur. Prestij böcek ilaçlama firması olarak yıllardan beri yaşam alanlarına sızan diğer tüm böcek çeşitleri gibi ilaçlama uygulamaları da vermekteyiz.

Genellikle nemli, karanlık ve kapalı alanlarda barınmayı seven gümüş böceğinin 300 milyon yıldır nesillerinin devam ettiği bilinmektedir. Karton, kutu, koli ve kitapların arasında yaşam alanlarına sızabilir. Bu alanlar içinde daha çok mutfak, banyo, kiler, dolap içi, çatı ve bodrum katlarında barınır. Dişi bir gümüş böceği günde ortalama olarak 200 adet yumurta bırakabilme özelliğine sahiptir. Bu canlının yumurtadan çıkıp yetişkin bir hal alması ise yaklaşık 4 aylık bir zaman içinde gerçekleşir. Gümüş böceğinin ortalama yaşam süreleri 1 ve 3 yıl arasında değişmektedir. Fakat bu durum ortamın şartlarına göre 8 yıla kadar uzayabilir.

Gümüş böceği ilaçlama firmaları

Firmamız  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsız olduğu belirlenmiştir. Uzman ekibimizin ilaçlama yapılacak olan alana gelir.Alan büyüklüğünü ve böceğin ilaca karşı olan direncini tespit etmesinin ardından gümüş böceği ilaçlama işlemine geçilir. Uygulama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun bir süre o canlı türüne rastlamanız olanaksızdır.

Sizde ev, iş yeri, okul, otel, fabrika, hastane gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da gümüş böceği türünden şikayetçiyseniz, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan Prestij böcek ilaçlama firmamıza başvurun. Müşteri hizmetlerimizden gümüş böceği uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.Prestij ilaçlama şirketi İzmir ve İstanbul illerinde bulunan tüm semtlere hizmet vermektedir.

Gümüş Böceği İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

GÜMÜŞ BÖCEĞİ BENZERİ HAŞERELER İLAÇLANIRKEN NEYE DİKKAT EDİLMELİ?

Bu konuda profesyonel yardım almak şarttır. Kendi imkânlarınızla yapacağınız uygulamalar olumlu sonuç vermez. İlaçlama şirketlerinden yardım isteyin kesin çözüme ulaşın. Gümüş böceği vb zararlı haşerelerin ilaçlamasında ilaçlama yapan ekiplerin, gerekli belgeleri var mı? Kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığınca onaylı mı? Bu soruları mutlaka sorun. İlaçlama işinde belgesiz ve izinsiz iş yapan yerler önemsiz çalışarak sağlığınızı son derece tehlikeye atarlar unutmayın.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ SICAK HAVADA MI, YOKSA SOĞUK HAVADA MI YAŞARLAR?

Gümüş böcekleri sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı ve çoğalmayı seven canlılardır. Yaz aylarında daha çok görülen gümüş böcekleri, sıcak olan mekanlarda yiyecek aralar.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ İNSANI ISIRABİLİR Mİ?

Gümüş böceği insanları ısırmaz, fakat yiyecek, giyecek gibi eşyalara zarar verirler.

GÜMÜŞ BÖCEKLERİNDEN İNSANLARA HASTALIK BULAŞIR MI?

İnsanların yedikleri besinler üzerinde gezen gümüş böcekleri dışkı ve salya bırakırlar iyi yıkanmayan yiyecekler hastalığa neden olabilir.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ HASTALIK TAŞIR MI?

Gümüş böcekleri dış ortamlardan evimize gelerek, yiyeceklerin üzeride gezerler. Bu gıda maddelerinin üzerinde dolaşan Gümüş böcekleri, bu yolla insanlara hastalık bulaştırırlar.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ NE YER?

Gümüş böcekleri evlerde; karbonhidratlı yiyecekleri ve kuru gıdaları, kağıt, karton, naylon, pamuklu vb. eşyaları yiyerek beslenir.