Çiyan İlaçlama

Çiyan ilaçlama hizmeti, İzmir, İstanbul, Kocaeli illerinde en cazip ücretlerle haşere ve çiyan ilaçlama servisi sunuyor!

Sektörün lider firması Prestij ilaçlama, tüm haşere türlerinde ilaçlama uygulamasını en ekonomik fiyatlarla gerçekleştirdiği gibi çiyan ilaçlama hizmeti de vermektedir. Her haşere de olduğu gibi çiyan ilaçlama hizmetlerinde de bir numara olan Prestij ilaçlama, ziraat mühendislerinden oluşan uzman kadrosu ve donanımlı ilaçlama ekibi elemanları ile hizmet vermektedir.

Çıyanların vücut bölmelerinin her birisinde karşılıklı bir çift ayak bulunur. Herhangi bir yerde çiyan haşeresi ile karşılaştığınızda, mutlaka çiyan ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Çiyanlar zehirli haşerelerdir. Bu haşereler sizi sokmasa bile tehlikeden kurtulmuş sayılmazsınız. Çiyan ilaçlama firmaları ile görüşmeli, en kısa sürede hizmet talebinde bulunmalısınız. Çiyan dışında güve ilaçlama hizmeti de alabilirsiniz!

Çiyan İlaçlama Neden Önemlidir?

Çıyanlar zehir taşıyan canlılar olduğundan dolayı çıyan sokması daima büyük risk taşımaktadır. Çıyan sokması sonucu kişiler üzerinde kısmi felç görülebilmektedir. Gündüzleri uyku halinde olan çıyanlar geceleri beslenmek için dışarıya çıkarlar, Besin ihtiyacını böcek ve hayvan leşlerini yiyerek geçiren çıyanlar avını önce sokarak zehirler ardından yer.

Çıyan ısırması sonucu görülen belirtiler

 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Cilt üzerinde kabarma
 • Şiddetli ağrı
 • Bulantı
 • Halsizlik
 • Kusma
 • Baş ağrısı

Çıyan türlerinden gelebilecek zararlardan korunmak için mutlaka profesyonel çıyan ilaçlama uygulaması yapılmalıdır

Kanamalarda İlkyardım

 • Bir litre kan kaybı sonucunda kişi hayatını kaybedebilir
 • Kanayan bölge kalp seviyesinin üzerinde tutulmalıdır. Kanayan bölgenin üzerine steril bir bez bastırılarak kanın dışarıya çıkması engellenmelidir. Zaman kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.
 • Kanayan bölgenin üzerine gazlı bez ile bastırıp üzerine sargı beziyle sıkı bir şekilde birkaç defa sararak sıkıca bağlamaya tampon adı verilmektedir. Fakat eğer yara alan bölgede açık kırık varsa veya yabancı cisim batmışsa tampon kesinlikle uygulanmamalıdır. Kol ve bacak yaralanmalarında baskı noktası olan ana atardamara bastırılırsa kanın geçişi durarak kanama durdurulabilir.
 • Kanamanın durmadığı ölüm tehlikesinin oluştuğu vakitlerde turnike uygulanır. Kol ve bacaklarda kemik olan bölüme turnike geniş bir sargı beziyle bağlanarak kanama durana kadar sıkılır. Turnikenin bağlandığı saat not edilmelidir. Ardından zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna hasta götürülmelidir.

Sağlık Bakanlığı onaylı Çiyan ilaçları ile 7/24 hizmet 

Çiyan, tehlikeli bir haşeredir. Tüm çiyan ilaçlama şirketleri, doğru uygulama gerçekleştiremez ve sağlığınızı tehlikeye atabilir. Çiyan ile mücadele etmenin tek yolu, profesyonel bir firma ile anlaşmaktır. Mutlak surette ilaçlama şirketleri ruhsatlı olmalıdır. Prestij ilaçlama, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla çiyan ilaçlama hizmetleri vermektedir. Çiyan ilaçlama servisleri günün her saati, haftanın her günü hizmetinizdedir.

Çiyan ilaçlama hakkında bilgi almak, doğru müdahalelerde bulunmak adına 7/24 müşteri temsilcilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çiyan İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

ÇiYAN İNSANA NASIL ZARAR VERİR ?

Çiyan zehirli bir böcektir insanı ısırdığı ve soktuğu zaman insanı zehirler. Çiyanlar gece aktif oldukları için insanlar farkında olmadan insanları uyurken sokar ve zehirler. Çiyan tarafından ısırılan kişi mutlaka en kısa zaman içinde sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

ÇiYAN İLAÇLAMADA HANGİ İLAÇLAR KULLANILIR ?

Çiyan çok zor ölen bir canlı olduğu için mutlaka dikkat edilmesi gerekir.
Çiyan ilaçlamada kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığından onaylı yoğun kokulu sıvı ilaçlar olmalıdır. Kullanılan ilaçlar ziraat mühendisi kontrolü altında hazırlanmalı.

ÇiYANIN RENGİ NASILDIR ?

Çıyan renk olarak genellikle siyah, kahverengi, mavi, kırmızı, sarı, gibi renklerde olabilir.
Çıyanlar yaşadığı ortama, iklim koşuluna ve beslenme şekline göre ve türüne bağlı olarak farklı renklerde olabilirler.

ÇiYAN NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?

Çiyanlar genellikle toprak altında yuva kurarlar. İlkbahar ve sonbahar mevsiminde yağmurların yağması ile çıyanların yuvalarının su altında kalması ile çıyanlar yuvalarından çıkıp evlerimize kadar gelir ve yüksek yerlere tırmanırlar. Çiyanlar genellikle gece görünürler. Çünkü beslenmesini ve gezinmesini gece yaparlar. Gündüzleri yuvasında pasif durumda olur saklanırlar.

ÇiYAN NE YER ?

Çiyanlar besin olarak yakaladıkları böcek ve haşere türlerini ayırt etmeden yerler. Bazı çıyan türleri büyük haşere çeşitlerini yani fareleri bile ısırarak zehirler ve sonra besin olarak kullanırlar. Çiyanlar besin olarak bazen meyve ve sebze suyu tercih ederler

ÇiYAN YUVASI NEREDE OLUR?

Çıyanlar doğal ortamda farklı yerlerde yuva kurarlar, genellikle yuvalarını toprak altına derin yerlere, aynı zamanda çıyanlar ormanlarda ki ağaç kabukları içinde ağaç yaprakları altlarında, taş ve kaya diplerinde, duvar çatlakları içinde yuva yaparlar. Çıyanlar evlerimizde kapı pencere kenarlarında, nemli ortamlarda bodrumlarda ev çatı aralarında olmak üzere evin her kısmında rastlanabilir.