Bit İlaçlama

Bit ilaçlama servisi ile İstanbul, İzmit, İzmir’e en cazip ücretlerle böcek ve bit ilaçlama alın!

Bit ilaçlama, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak adına gerekli bir uygulamadır. Kan emerek beslenen bitlerden, yalnızca bit ilaçlama yöntemleri ile korunabilirsiniz. Sektörde lider olan, Prestij İlaçlama bit ilaçlama konusunda alanında uzman kadrosuyla uzun yıllardır hizmet vermektedir. En ekonomik fiyatlarla bit ilaçlama hizmeti veren Prestij ilaçlama, kaliteli ve güvenilir hizmet ayrıcalığını siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Dış parazit olan bitler 2,5 mm boyunda bir haşere türüdür. Bitlerin altı adet bacağı bulunmaktadır. Bitler uçamaz fakat zıplayarak ve tırmanarak hareket sağlarlar. Bu haşereler kan emerek besin ihtiyacını karşılarlar. Üzerinde bulunduğu canlıya yapışarak kan emen bit günde 3-4 kez kan emer. Erişkin hale gelen bitler uzun zaman kan emmeden yaşayabilirler. Yaşadığı alana göre isim alan bitlerin birçok türü bulunmaktadır.  Bit dışında halı böceği ilaçlama ihtiyacınızı da giderebilirsiniz!

Özellikle çocuklarda sıklıkla rastlanan bu haşere türü ile mücadelenin tek yolu bit ilaçlamadır. Bit ile mücadele ederken, sağlığınızı tehlikeye atmamaya özen göstermelisiniz. Sektörde çoğalan ruhsatsız ilaçlama firmalarına itibar etmemeli, güvenilir ilaçlama şirketleri araştırılmalıdır. Prestij ilaçlama, ilaçlama uygulamalarını, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile gerçekleştirmektedir.

En çok bilinen bit türleri;

  • Baş,
  • Vücut,
  • Kasık,

Bitler çok hızlı üreyen haşere gruplarıdır. Bitlerin yavrularına sirke denir. Bitler kıl kökleri, saç telleri ve çamaşırlara sirkelerini ağızlarındaki özel bir salgıyla yapıştırırlar. Bu canlılar başka kişinin şahsi eşyalarını kullanmakla kişiden kişiye kolaylıkla geçmektedir. Toplu yaşam alanları olan; okul, yurt, alışveriş merkezi, toplu taşıma araçları gibi alanlardan bitler saçımıza ve kıyafetlerimize kolayca geçiş sağlamaktadır.

Bitlerin dolaştığı ve ısırdığı bölgelerde şiddetli kaşıntılar oluşacaktır. Bazı durumlarda bitlerin ısırdığı bölgelerde kahverengi lekeler görülmektedir. Bitlerden insanlara; sarı humma, tifüs gibi salgın hastalıkların geçtiği görülmüştür. Bit ile mücadelenizde,  profesyonel hizmet veren böcek ilaçlama şirketlerinden bit ilaçlama uygulaması talebinde bulunmak en güvenli çözüm yoludur.

Bit İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

BİTLER NASIL BESLENİR?

İnsan üzerinde bulunan bitler kan emerek beslenme sağlarlar. Bitki bitleri meyve ve sebzelerin sularını emer. Yurdumuzda yetişen tüm turunçgillerde bulunabilirler. Ürün kalitesini düşürürler. İlaçlama yapılması şarttır.

BİT İLAÇLAMASI NASIL OLUR?

Genel olarak bit ve uçuşan böcek türleri püskürtme yöntemi ile ilaçlanmaktadır. Profesyonel bir ilaçlama firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

BİTLER PİSLİKTEN Mİ OLUR?

Bazı insanlar bitlendiklerini saklar çünkü bitin pis insanda olabileceği düşünülür. Bu yanlış bir kavramdır çünkü bitler pis temiz ayırımı yapmazlar kıl olan yerler bitlerin yaşaması için en iyi ortamlardır.

BİTLERİN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Bitlerin ömürleri bir aydır. Bu süreyi insan başından geçirirler.7-10 günlük bir bit üremeye hazırdır. Dişi bir bit günde 10 yumurta bırakabilir. Fakat hızlı ürediklerinden çok çabuk çoğalırlar.

BİTLERİN BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR NELERDİR?

Bitler çeşitli zararlı ve salgın hastalıklara yol açar. Sarı humma ve tifüs, tehlikeli hastalıkların başında gelir. Ayrıca deri döküntüleri ve alerjik rahatsızlıklar da bitlerin ısırmasıyla oluşur.

KASIK BİTİ NEDİR, NASIL BULAŞIR?

Bu bit genelde cinsel ilişkiyle bulaşabilir. Kıl bulunan bölgelere yerleşir. Kıl diplerine sıkıca yerleşen ve tutunan bu bitler siyah nokta büyüklükte olup gözle görülebilirler. Bu bitler çok kaşıntı yapmazlar. Bitin bulunduğu bölgelerde gri mavi lekeler görülebilir. Bu lekeler bitin salgıladığı tükürükten oluşur.

GÖVDE BİTLENMESİ NEDİR, NASIL OLUR?

Gövde bitlenmesi yetişkinlerde görülür. Aynı yatağı paylaşan insanlardan birbirlerine geçer. Birbirlerinin eşyalarını kullanan insanlarda da bitin bulaşma olasılığı yüksektir.

BİTLER HAYVANLARDA GÖRÜLEBİLİR Mİ?

Hayvanlarda da bitlenme görülebilir. Kuş ve memeli hayvanlarda bulunur. Isırıcı ve emici bitler olarak ikiye ayrılır.

BİTLENMEMEK İÇİN NE GİBİ ÖNLEMLER ALINMALI?

  • Vücut temizlenmeli ve ilaçlanmalıdır.
  • Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
  • Hayvanların ilaçlanması, temizlenmesi yapılmalıdır.
  • Bu işlemlerin hepsi bir günde tamamlanabilir.
  • Bit bulaşmadan sırf önlem olsun diye bit ilacı kullanılırsa bu ilaçlar bitin bağışıklık sistemini geliştirebilir, bit görmeden kullanmamanız tavsiye edilir.

BİTLENDİĞİMİZİ NASIL ANLAYABİLİRİZ?

Bitlenmeyi gösteren ipuçlarından bir tanesi bitin ısırmasıyla şiddetli şekilde kaşıntı olmasıdır. Bitler ışıktan kaçarlar, kıl dibine yapışmış olan beyaz oval yumurtalar(sirke) gözle görülebilir. Kuru sık dişli tarakla haftada bir saçınızı tarayın tarağı kontrol edin.Kontroller sonucunda bit görülmesi durumunda bit ilaçlama yaptırmak gereklidir.