Arı İlaçlama

Sektörde lider firma olan Prestij ilaçlama, 7/24 kesintisiz hizmetle arı ilaçlama hizmeti vermektedir. Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarla hizmet veren firmamız, arı ilaçlama firmaları arasında en çok tercih edilen firmadır. Prestij İlaçlama arılarla ilgili her sorununuzda yanınızdadır.

Arıları Tanıyalım 

Uçan böcek türlerinden olan arılar zar kanatlılar grubuna dahildir. Arıların kuyruk kısımlarında zehirli iğneleri bulunmaktadır. Arıların kafasında gözleri, duyargaları ve ağızları yer almaktadır. Ayak uçlarına polen taşıyan arıların toplam altı adet ayağı bulunmaktadır. Arılar iletişimlerini kafalarındaki antenleri aracılığıyla sağlarlar. Arılar dünyanın her bölgesinde görülen canlılardır. Her arının kendine göre bir yapısı ve görevi bulunmaktadır. Bal arıları insanların sağlığı için çok faydalı canlılardır. Bal arıları dünyada koruma altına alınmış olup bal üretiminde kullanılmaktadırlar. Arı dışında uyuz böceği ilaçlama servisi de alabilirsiniz.

Arılar kendilerini savunma ihtiyacı hissettiğinde saldırıya geçerler. Bu saldırılar insanlar için tehlike teşkil edebilir. Öncelikle önlem almak için, arı ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız.

Çiçekler döllenmesini bal arılarının sayesinde gerçekleştirirler. Arılar çiçeğin öz suyunu emerek üzerine bulaşan polenleri diğer çiçeğe konarak bulaştırırlar. Böylece çiçekler döllenmiş olur. Arılar besin ihtiyacını gidermek için çiçek öz suları, çiçek polenleri ve küçük böcekleri yerler.

Arıların İnsanlara Zararları

Arı türleri arasında insana zararı en büyük olan arı türü yaban arısıdır.Yaban arıları halk arasında eşek arısı olarak da bilinmektedir. Yaban arılarının iğnesindeki zehir insanlara zarar verebilmektedir. Tehlikeli olarak gözükmese dahi, eşek arılarının zehri insan ölümlerine sebep bile olabilir. Eşek arası bulunan alanlarda arı ilaçlama uygulaması yaptırmak şarttır. Canımızı ve sağlığımızı riske atmamalı, profesyonel arı ilaçlama firmaları ile görüşüp, destek alınmalıdır. Aynı zamanda yaban arıları meyve ve sebzelerin öz suyunu emerek hasatların zarar görerek kurumalarına neden olmaktadır. Arılar farklı görev üstlenerek çalışırlar. Bazıları işçi arılar iken bazıları ise sadece koruma görevini üstlenmektedir.

Arılar kendilerini tehlikede hissettiği zaman bir araya toplanarak kendileri için tehlike oluşturan kişinin üzerine saldırarak iğnelerini batırmaya başlarlar. İğnesini saplayan arı bir süre sonra ölür. Çünkü arı karşısındaki kişiyi sokma anında iğnesini üzerine bırakır. İğnesi olmayan arının bir süre sonra bağırsakları parçalanmaya başlar ve arı ölür.

Arı ile mücadele bireysel olarak yapılırsa, arı saldırılarına maruz kalmanıza neden olabilmektedir. Bu haşerelerle mücadelede için profesyonel arı ilaçlama şirketlerinden destek almayı unutmamalısınız. İyi yöntemlerle yapılan arı ilaçlama uygulaması kesin sonuç verebilmektedir.

Arı ilaçlama Yöntemleri

  • Kokusuz İlaçlama,
  • Sıvı İlaçlama,

Profesyonelce uygulanan ilaçlama uygulamaları sonucunda, kısa sürede arı istilasına maruz kalmadan problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Bu hizmeti almak için, doğru adrestesiniz. En ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.