Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama hizmetini İstanbul ve İzmir illeri için en ekonomik fiyatlarla yapan firmamızdan haşere ve akrep ilaçlama çözümleri alın!

Akrepler öldürücü etkiye sahip zehir taşıyan canlılardır. Kuyruklarında taşımış oldukları zehirlerle kendilerini tehlikede hissettikleri anda karşılarındaki canlılara zarar verebilirler. Beş farklı türünden bahsetmek mümkündür. Genellikle siyah ve sarı renk çoğunlukta olmak üzere mavi ve kırmızı renklerde de görülebilmektedir. Beslenme ve barınma ihtiyacıyla insanların yaşam alanlarına yerleşebilirler. Fakat genellikle insan sesinin olmadığı, tenha vakitlerde piyasaya çıkarlar. Bu nedenle akreplerin görüldüğü alanlara mutlaka akrep ilaçlama uygulaması yapılmalıdır Prestij İlaçlama farkı ile akrep ilaçlama hizmeti alabilirsiniz…

Akrepler geceleri aktif olarak hareket eden canlılardır Doğal afetlerde yangınlarda yuvalarını kaybeden akrep kendisine yeni yuvalar aramaktadır. Bu canlı yaz aylarında sıcağı sevdiğinden sıkça bulunmaktadır. Genelde sıkça ilgi gören turizm bölgelerinde akrep görülmektedir. Bu durumun tehlike oluşturmaması adına akrep ilaçlama uygulamaları tercih edilmelidir.

Akrep İlaçlama Neden Önemlidir?

Genellikle yalnız yaşayan akrepler, sadece üreme dönemlerinde çiftleşmek amacı ile bir araya gelirler. Dişi akrep ile erkek akrep çiftleşme öncesi kuyruklarını birbirine dolayarak bir süre oynadıktan sonra çiftleşirler ve genellikle çiftleşme sonrası dişi akrep erkek akrebi öldürür. Beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan böcek türleri yada küçük yapılı canlılar ile sağlayan akrepler, avlarını kuyruk kısımlarında bulunan zehirlerini akıtarak felç eder ve asit etkisi yapan zehirlerinin etkisi ile parçalara ayrılan avını yer. Akrepler yağmurların sık yağdığı dönemlerde yuvalarının bozulması ve bu nedenle kendilerine daha güvenli bir yer aramak amacı ile ev içlerine yönelebilirler. Akrep zehri çok tehlikelidir ve kesinlikle ciddiye alınması gerekir. Akrep zehri, akrebin yaşadığı ortama ve akrebin türüne göre değişir.

Akrep sokması sonucu meydana gelebilecek rahatsızlıklar;

  • Akrep sokmasının oluştuğu bölgede ağrı,
  • İdrara çıkmada güçlük,
  • Titreme,
  • Yutkunmada zorluk,
  • Görme bozukluğu,
  • Mide bulantısı,
  • Kusma,
  • Baş dönmesi gibi rahatsızlıklar, akrep sokması sonucu görülebilen rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıkların meydana gelmemesi adına, yaşam alanlarında görülen akrep problemlerinin, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Çok dayanıklı yapıya sahip olan akrepler kolay kolay ölmezler ve mücadelesi zordur. Susuzluğa ve açlığa uzun süre dayanabilmekte ve dondurulduktan sonra buzun çözülmesi ile tekrar hayata dönebilmektedirler. Bu nedenle sağlığınız için akrep ilaçlamanın önemi oldukça önemlidir. Bireysel olarak yapacağınız ilaçlama ve kullanacağınız basit ilaçlar ile akreplerden kurtulmanız mümkün değildir. Eğer bulunduğunuz mekanın içerisinde akrep var ise korunmak için akrep ilaçlama şirketleri ile iletişime geçerek destek almanız gerekmektedir.

Prestij ilaçlama tüm alanlara ve tüm böcek türlerine karşı 7/24 profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.Akrep ilaçlama  hizmeti almak istediğiniz vakit firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilirsiniz.İlaçlama personellerimiz en kısa sürede sorun yaşanan alana ulaşarak sağlığınızı ve yaşam alanlarınızı akreplere karşı koruyacaktır.

Akrep İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

En tehlikeli akrep türü hangisidir?

Kumda yaşayan kum akrepleri en tehlikeli akrep türüdür. Aşırı sıcak akrebin zehir etkisinin artmasına büyük etkendir. Bu akrep türünün gözleri görmez fakat avlarını usta şekilde yakalarlar. Bunun sebebi ise akreplerin ayaklarında bulunan yarık şeklindeki algılayıcılardır. Milimetrenin milyonda birinden daha küçük titreşimleri algılayabilirler.

Güney Amerika’da, Hindistan’da çok zehirli akrepler vardır. Bunların soktuğu bir kimse solunum felcine uğrayıp ölebilir. Yurdumuzda bu böcektenölüm çok seyrek görülür.

Akrebin soktuğu yerin biraz üstünden sarmak, sonra sokulan yeri çizerek emmek faydalıdır. Zehri ağızdan, sindirim yolundan girince kana karışmadığından, bu işi yapanın dudaklarında, ağzında herhangi bir yara, sıyrık yoksa, emen için tehlikeli olmaz. Sokma yerine permanganat, ya da amonyak sürülür. Ağrıya karşı kalsiyum, çok şiddetli hallerde morfin iğnesi yapılabilir. Zehri için özel serumlar hazırlanmıştır. Bu serum ilk dakikalarda sokma yerine, daha sonraları kas içine yapılır.

Akrep ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır?

Kapınıza ilaçlama şirketiyiz diyerek tanıtım kartı bırakan insanlar ne kadar güvenilir olabilir, düşündünüz mü? Evinize farklı amaçla girmek isteyen insanlar olabilir. İlaçlama yapan firmalar il sağlık müdürlüğünden onaylı ruhsata sahip olmalıdır. Web sitelerinden ilaçlama yapan firmalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlaçlama çok ciddi bir iştir, ihmale gelmez ilaçlama yapan insanlar nereye nasıl ilaç uygulaması gerektiğini iyi bilmelidir.

Akrepler nerelere yuva yaparlar?

Akrepler türlerine göre çeşitli yerlerde yuva yapabilirler. Dış ortamlarda bulunan akrepler; taş altı, çöllerde, odun yığınlarının altında iç ortamlarda bulunan akrepler ise evin her köşesinde bulunabilir.

Akrep sokmalarının semptomları (reaksiyonları) nelerdir?

  • Solunum güçlüğü,  boğazda şişlik ve bedenin fazlaca etkilendiği hayati tehlikeye yol açan sistemik alerjik reaksiyona yol açabilir.
  • Yara çevresinde hafif sayılabilecek ağrı ve acı , ciltte kızarma karıncalanma, hassasiyet, ısırık çevresinde şiddetli ağrılar, kas spazmı, uyuklama, nefes alma güçlüğü gibi.

Akrep zehirlenmelerinde, özel hazırlanmış serumlar kullanılır. Bu serumlar önce ısırılan bölgeye sonra kas arasına yapılarak tedavi uygulanır.

Akrepler hangi renkte olurlar?

Akreplerin türlerine göre renkleri değişir. Siyah, sarı, kahverengi kızıl gibi renklerde görülebilir.

Akrep ilaçlaması ne zaman yapılmalıdır?

Akrep ilaçlaması akrep’in ilk görüldüğü anda güvenilir ve garantili çalışan ilaçlama şirketi aranmalı ve ilaçlama şirketi tarafından, sıvı kokulu ilaçlama yöntemi ile ilaçlanmalıdır.

Akrepler nasıl çoğalır?

Akrep doğurarak ürer. Çift eşeyli olarak üreme yaparlar. Bir erkek akrebe birde dişi akrebe ihtiyaç vardır. Çiftleştikten sonra erkeklerini öldürürler. Akrep yumurtalarını tehlikeden uzak tutmak amacı ile sırtlarında taşır. Belli süreyi tamamlayan yumurtalar anne akrebin sırt kabuğunu açması ile ortaya çıkarlar. Bir dişi akrep bir defada 100 tane yavru yapabilir.

Akrepler kaç yıl yaşar?

Akrepler açlığa ve susuzluğa dayanıklı canlılardır. Yaklaşık 1 yıl boyunca aç yaşayabilen akreplerin ömürleri ortalama 6 yıldır.

Akreplerin büyüklüğü ne kadar olur?

Akreplerin büyüklükleri yaşam alanlarına ve türlerine göre değişmektedir. Bir akrebin ortalama boyu  5 cmdir, daha büyük olan akrep türlerinin boyu ise 2-15 cm arasında değişebilir.

Prestij ilaçlama, profesyonel akrep ilaçlama hizmeti vermektedir.Yaşam alanlarınızda yer edinen tüm haşere türlerini kısa sürede yok ediyoruz.

Akreler mücadele nasıl olmalıdır?

Ultraviole ışık altında parlayan akrepler geceleri yürürken yanınıza alacağınız taşınabilir lambalarla, yeşil renk olarak parlarlar. Akreple mücadele etmek için profesyonel yardım almak şarttır. İlaçlama şirketlerinden alacağınız yardımlar sizi akrepten koruyacaktır.

Akrep türlerinin hepsi zehirli midir?

Bütün akrep türleri zehirlidir. Fakat ısırdıkları insanlara öldürecek dozda zehir vermezler. Dünyanın en zehirli akrebinin Adıyaman ilinde olduğu tespit edildi. Dünyada 100 bin akrep sokmasından 800 tanesi ölümle sonuçlandı. Bütün akrep türleri sokar, sokmayanları çok azdır. Böcek sokmasına reaksiyon verenler alerjisi olanlar için tehlikeli durum oluşturur. Akrep sokmalarında doktora gidilmesi şarttır.

Firmamız, akrep türlerinden gelebilecek tüm zararlarından sizleri ve yaşam alanlarınızı haşere ilaçlama servisi ile korumaktadır.7/24 hizmetinizdeyiz.

Akrepler ne ile beslenir?

Akrepler böcek türleriyle beslenirler. Yiyecek bulmak için ve korunma amaçlı açık buldukları noktalardan yaşam alanlarına girerler yatak, ayakkabı, elbise dolabı vb. yerlerde bulunabilirler.

Akrebi diğer böcek türlerinden ayıran nedir?

Akrebin en belirgin özelliği bazen insanı bile öldürecek güce sahip olan zehridir. Bu zehir akrebin kuyruk bitimindedir. Akrebin dış kabuğu çok dirençli bir yapıya sahiptir, radyasyondan bile korur. Akrep beyni baştan kuyruğuna kadar uzanan 15 sinir düğümünden oluşur. Karınları tarak denilen duyarlı organlardan meydana gelir. Akreplerin karınlarında sekiz adet nefes deliği vardır, sadece bir tanesi açık olsa bile rahat bir şekilde nefes alabilirler ve su altında 2 gün kalabilirler. Akreplerin ayaklarındaki alıcılar her türlü hareket ve titreşimi alabilir. Akrep kıskaçlarının görevi, avını yakalamaktır. Ayrıca kumları kazıp saklanmak içinde kıskaçlara ihtiyaç duyarlar. Toprağın sertlik düzeyini bu organlarla tespit eder ve yumurtaları için uygun ortam arar.